3 padomi drošākiem treniņiem

velotrenažieriPareizi izpildīti treniņi spēj paveikt neticamas lietas – samazināt iekaisumu, sirds slimību un sirdstriekas risku, uzlabot smadzeņu darbību, kā arī garīgo veselību kopumā.

Diemžēl, ne visi cilvēki trenējas un vingro pareizi, kā rezultātā nereti gūst traumas, sākot ar sastieptu muskuli vai izgrieztu potīti, beidzot pat ar locītavas dislokāciju. Vairums no šīm traumām rodas gadījumos, kad cilvēkam nav pietiekamas sagatavotības konkrētās aktivitātes veikšanai izvēlētajā intensitātē. Lai ar tevi nekad tā neatgadītos, ņem vērā šos trīs padomus drošākiem treniņiem:

 • Ņem vērā savu veselības stāvokli. Kā jau stāstījām, šis ir viens no izplatītākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki savainojas vingrošanas un treniņu laikā gan mājās, gan sporta zālē un brīvā dabā. Nevēloties, lai veselības stāvoklis viņu ierobežotu, cilvēks dara vairāk nekā viņš spēj un pārslogo savu organismu, mēģinot pieveikt tādu slodzi, kas paredzēta tikai pilnīgi veseliem cilvēkiem. Ja tu zini, ka tev ir noteiktas veselības problēmas, vai arī esi vecāks par 45 gadiem, pirms jebkādu treniņu uzsākšanas vispirms ir nepieciešams konsultēties ar savu ārstu. Viņi tev sniegs rekomendācijas par to, ko tu vari darīt, kas ir ieteicams un no kā izvairīties. Piemēram, var gadīties, ka tev rekomendēs velotrenažieri, taču ieteiks izvairīties no skriešanas utt. Viennozīmīgi, tev ir jābūt godīgam pret sevi un savu ārstu, lai noskaidrotu savus ierobežojumus.
 • Ieguldi naudu atbilstošā sporta apģērbā un piederumos. Daudzi cilvēki pat nenojauš to, cik apģērbam patiesībā ir svarīga loma mūsu treniņos. Pirmkārt, tas ne tikai ļauj justies ērti sporta aktivitāšu laikā, bet arī motivē tevi biežāk trenēties. Iedomājies, tu taču daudz labprātāk uzvilksi savu jauno un stilīgo sporta tērpu, nevis vecas un izdilušas treniņbikses. Šim apģērbam nav obligāti jābūt no populāru zīmolu ražotājiem, vai īpaši paredzēties sportam. Ir svarīgi, lai tie tev ļauj justies ērti un brīvi kustēties.

Savukārt, runājot par piederumiem, tos labāk izvēlēties no uzticamiem un pārbaudītiem ražotājiem. Izvēlies kvalitatīvas vingrošanas bumbas, hanteles, riņķus u.c. piederumus.

 • Atvēli laiku, lai iesildītos un atsildītos. Kāds, iespējams, teiks, ka šīs aktivitātes ir pilnīga laika izšķiešana, taču tā patiesībā nav. Iesildīšanās un atsildīšanās ievērojami samazina traumu risku. Iesildoties tavi muskuļi un locītavas atslābinās, atvieglojot kustēšanos. Labs veids, kā iesildīties, ir ātra iešana, enerģiska dejošana pie savas mīļākās mūzikas, kā arī velotrenažiera izmantošana. Iesildīšanās procesam ieteicams atvēlēt 5 – 10 minūtes. Savukārt atsildīšanās palīdz samazināt sirds ritmu un atbrīvot muskuļus, lai tie nepiedzīvotu šoku pēc intensīviem vingrojumiem. Labs veids, kā atsildīties, ir 3 – 5 minūšu gara pastaiga un 5 – 10 minūšu gara izstaipīšanās.

RSS RSS

 • 3 padomi drošākiem treniņiem
  Pareizi izpildīti treniņi spēj paveikt neticamas lietas – samazināt iekaisumu, sirds slimību un sirdstriekas risku, uzlabot smadzeņu darbību, kā arī garīgo veselību kopumā. Diemžēl, ne visi cilvēki trenējas un vingro pareizi, kā rezultātā nereti gūst traumas, sākot ar sastieptu muskuli vai izgrieztu potīti, beidzot pat ar locītavas dislokāciju. Vairums no šī […]
 • Ne visi ir piemēroti ģimnāzijām, bet ģimnāzijas ir piemērotas visiem
  Kad sākumskolas izglītība jau iegūta, pārkāptas pirmās klases arī pamatskolā, varbūt pat jau izvirzījušās vēlmes saistībā ar nākotnes profesiju, kas prasa precīzas un eksaktas zināšanas, tiek meklētas alternatīvas vispārējai vidējajai izglītībai un skatiens tiek vērsts ģimnāziju virzienā. Sākumā tās šķiet biedējošas un neaizsniedzamas, tomēr ieskatoties dziļ […]
 • Kāpēc vajadzētu nomainīt logus?
  Visa veida logi jebkurā situācijā ir svarīga daļa no Jūsu mājokļa, jo tie visi galvenokārt ir atbildīgi par konkrētās mājas iemītnieku prieku un komfortu. PVC tipa logi arī tiek piedāvāti atšķirīgos stilos, jo būtiski atšķiras to rāmju forma, izmēri un citas nianses. Vēl liela privilēģija ir rāmja konkrētās krāsas izvēle, jo tā būs izdevība, kā […]