7 labākie veidi, kā samazināt auto izdevumus

octasVēloties samazināt auto uzturēšanas izmaksas, pirmais, kas nāk prātā, ir izdevīgākās degvielas cenas atrašana. Tomēr ir vēl daudz un dažādi veidi, kā tēriņus padarīt maciņam draudzīgākus.

Izvēlies labāko apdrošināšanu

Octas iegāde ir izdevumi, no kuriem izvairīties nevar, taču var tos samazināt, atrodot izdevīgāko variantu. Velti laiku tam, lai salīdzinātu vairāku apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus un tikai tad izdari savu izvēli.

Nodrošini vienmērīgu automašīnas gaitu

Ja automašīnai ir kruīza kontrole, jāmācās to arī izmantot. Kruīza kontrole palīdz samazināt degvielas patēriņu, tādā veidā samazinot arī auto uzturēšanas izmaksas. Jāņem arī vērā, ka degvielas patēriņu paaugstina arī straujš paātrinājums, tādēļ svarīgi braukt vienmērīgi  - īpaši to vērts atcerēties, apdzenot kārtējo auto. Turklāt mierīga braukšana paildzina arī riepu kalpošanas laiku un palielina drošību uz ceļa.

Pārbaudi gaisa spiedienu riepās

Braukšana ar riepām, kurās ir pārāk zems spiediens, attiecīgi palielinās degvielas patēriņu. Savukārt, ja gaisa spiediens ir pārāk augsts, riepas ir vieglāk pārsist un tās arī nolietojas ātrāk. Tādēļ – ja vēlies samazināt izdevumus, pievērs uzmanību arī šim aspektam.

Novērs mazas problēmas

Veic regulāru automašīnas apkopi un mazas ķibeles novērs savlaicīgi – tas izmaksās daudz mazāk, nekā lieli remontdarbi pēc tam. Noteikti pārliecinies, ka automašīna servisā tiek pārbaudīta saskaņā ar ražotāja rekomendācijām un visi rādītāji atbilst normai.

Protams, daudzas problēmas mēs varam novērst paši, piemēram, nomainīt spuldzīti vai papildināt šķidrumus. Tomēr, ja pamani kādu bojājumu un nezini, kā to novērst, labākais, ko vari darīt – nekavējoties doties uz autoservisu.

Izvērtē automašīnas lietošanas biežumu

Pirms kāp automašīnā, lai dotos uz tuvējo veikalu, apdomā, vai šāda rīcība būs gudra un ekonomiski izdevīga. Tas attiecas uz daudziem ikdienas paradumiem – ja vēlies ietaupīt, iespējams, uz veikalu, sporta zāli vai darbu vari doties kājām. Lai arī varētu šķist, ka pārvietošanās ar automašīnu ir daudz ātrāka, kā, piemēram, braukšana ar sabiedrisko transportu, ir vērts padomāt, cik degvielas un laika patērē, sēžot sastrēgumos.

Meklē līdzbraucējus

Dodoties tālākos braucienos, vari atrast kādu līdzbraucēju, kurš attiecīgi arī iedos savu daļu par patērēto degvielu. Protams, šo iespēju var izmantot arī ikdienā – izsaki piedāvājumu kolēģiem, kas dzīvo netālu no Tevis vai dodoties uz kādu pasākumu, piedāvā aizvest arī draugus.

Izmanto lojalitātes programmas un īpašos piedāvājumus

Praktiski visām degvielas uzpildes stacijām ir savas lojalitātes programmas, kas degvielu uzpildīt ļauj daudz izdevīgāk. Ja regulāri piestāj vienā un tajā pašā degvielas uzpildes stacijā, izmanto tās piedāvātās priekšrocības.

Veidi, kā samazināt izdevumus, ir ļoti daudz un dažādi. Izvēlies sev piemērotākos un sāc pielietot tos jau tūlīt!


RSS RSS

  • Ko darīt vasaras brīvlaikā?
    Skolēniem vārdu salikums “vasaras brīvlaiks” ir nu ļoti tīkams ausīm! Ko tik nevar sadarīt, piedzīvot, izbaudīt vasaras brīvlaikā, kad pats galvenais un labākais aspekts tajā visā – nav jāiet uz skolu! Tiesa, mūsdienu tehnoloģijas savās “ķetnās” ievelk ne vienu vien jauno prātu, kad puse (teju labākajā gadījumā) vasaras tiek pavadīta pie datora ekrāna, spēlē […]
  • Vajadzīga jauna parfimērija? Ielūkojieties te!
    Ikviens no klientiem pavisam noteikti jau zina, kuras tieši ir viņa iecienītākās smaržas. Tieši tādēļ smaržu interneta veikals dod iespēju saņemt visu vajadzīgo ļoti īsā laikā. Īpaši veidotie raksti būs ideāli piemēroti cilvēkiem, kas tiešām vēlas kārtīgi iepazīt ikvienu no redzamajiem aromātiem. Saprotams, ka piemērotas lietas spēs sameklēt visas sievietes […]
  • Piemērots aizdevums Jūsu tēriņiem
    Katrā aizņemšanās reizē klientiem ir būtiski, lai konkrētais kredīts būtu izcili piemērots viņu ienākumiem un reālajām iespējām atmaksāt. Kredīti ir veidoti no vairākiem faktoriem, tāpēc ir jāpievērš uzmanību katram no tiem, lai spētu izanalizēt, kurš no tiem ir labākais.Vispirms jau jāsaprot, ka aizdevums ir unikāls jau ar to vien, ka ikvienam no tiem ir pa […]