Daži aktuāli jautājumi tiem, kas plāno kredītsaistības

Dažāda veida kreditēšanas pakalpojumu izmantošana ir ikdiena lielākajai daļai Latvijas un visas pasaules iedzīvotāju, jo tas ir veids, kā ātri nodrošināt sev vēlamo dzīves līmeni arī tad, ja nevarat uzreiz par to visu samaksāt. Kredītpakalpojumi ļauj norēķināties par lielākiem pakalpojumiem un precēm, iegādāties preces līzingā un pat iegūt savu dzīvesvietu ar hipotekārā kredīta palīdzību. Tas viss liekas droši un vienkārši. Atliek tikai strādāt un atcerēties pildīt visas savas līgumsaistības. Tomēr pirms lielāka kredītsloga uzņemšanās ir jāņem vērā un jāizanalizē vairāki jautājumi.

Kredītsaistību samērojums ar ienākumiem

Ja esat izlēmis noslēgt tik nopietnas un ilgstošas saistības, kādas ir hipotekārais kredīts par mājokli vai jauna auto līzings, jāsaprot, ka tās ir ievērojamas ikmēneša izmaksas daudzu gadu garumā. Tāpēc, pirms šāda soļa speršanas, vajadzētu izanalizēt kredīta ņēmēja un visas ģimenes budžeta stabilitāti arī ilgtermiņā.

Ja šobrīd ir labi apmaksāts darbs, jāpaskatās nākotnē un jāsaprot, vai tas ir stabils un ilgtermiņā vērsts, vai uzņēmums nav nestabils un finansiālās grūtībās, kas varētu liecināt par iespējamu bankrotu vai štata vietu samazināšanu. Bet ne visu profesiju pārstāvjiem tas ir drauds. Ja pārstāvat gana prestižu un labi apmaksātu nozari un redzat, ka labu darba vietu varat atrast jebkurā laikā, tad pa to nav vērts satraukties.

Tomēr kopējās ekonomikas un nodarbinātības tendences ir jāizvērtē, jo pēkšņs regulāro ienākumu zaudējums var pakļaut riskam dzīvesvietu vai citas dzīves ērtības. Daudzas bankas šādiem gadījumiem piedāvā kredītsaistību apdrošināšanu. Jūs ik mēnesi iemaksājat nelielu apdrošināšanas naudu, kas nodrošina to, ka darba zaudēšanas gadījumā kādu laiku jūsu kredītmaksājumus veic banka.

Pārdomāta kreditētāja izvēle

Pieņemot lēmumu par kāda kredīta noformēšanu, ļoti svarīgi būtu izvēlēties sev izdevīgāko piedāvājumu un uzticamāko kreditētāju. Tāpēc ir vērts bez steigas izpētīt piedāvājumus, pieteikties uz informatīvām konsultācijām, lai klātienē izrunātu visus neskaidros jautājumus, ne tikai paļautos uz rakstisku informāciju un saviem aprēķiniem.

Arī publiskajā telpā pieejamā informācija par kreditētāju var būt noderīga, jo citu klientu pieredze un konfliktsituācijas bieži vien nonāk publiskai apspriešanai, ja klients ir pārliecināts, ka pret viņu ir vērsta negodīga rīcība. Tomēr šādu gadījumu ir tiešām maz, jo kreditētāji neatļaujas riskēt ar savu ilgi veidoto reputāciju, tāpēc stingri ievēro savu klientu politiku un radikālus lēmumus pieņem tikai tad, ja klients nevēlas sadarboties un atrast abpusēji izdevīgu risinājumu konfliktsituācijās.

Tāpat internetā pieejami arī dažādi kredītu salīdzināšanas rīki. Tie gan sniedz informāciju un objektīvu salīdzinājumu lielākoties par dažādiem ātrajiem un internetā noformējamajiem kredītiem, to procentu likmēm, pieejamības ātrumu. Šis kredītu veids ir ļoti specifisks un prasa patērētājiem tiešām atbildīgi izvērtēt aizņemšanās vajadzību un atmaksas iespējas.

Kredītu apvienošana

Visas sitācijas dzīvē mēs tomēr nevaram paredzēt. Nav arī nekādas garantijas, ka nepieņemsim lēmumus, kas vēlāk šķitīs ne tie pārdomātākie. Gadījumos, kad tas skar finansiālos jautājumus un it īpaši kredītus, vienmēr ir laikus nepatīkamā situācija jārisina. Diezgan bieži izplatīta ir situācija, ka uz vienas ģimenes vai uzņēmuma budžeta gulstas prāvs kredītu slogs, kas vienā brīdī kļūst par smagu. Šādos gadījumos ir izdevīgs risinājums – kredītu apvienošana.

Tas ir banku un nebanku kreditētāju pakalpojums, kas piedāvā apvienot visas kredītsaistības vienā aizdevumā un ik mēnesi norēķināties tikai par šo vienu kredītu. Kredītu apvienošana var būt risinājums, kas paglābj gan no mantas konfiskācijas, gan ievērojami samazina ik mēnesi kredītmaksājumos novirzāmo naudas summu. Par nebanku kreditētāja „Latvijas hioptēka”  kredītu apvienošanu ar izdevīgiem nosacījumiem un adekvātām procentu likmēm izlasi sīkāk, jo, iespējams, ka tieši šis pakalpojums būs piemērotākais tavā situācijā.

Tā atmaksas termiņš ir pat līdz desmit gadiem, bet kā nodrošinājumu klients var izmantot savu nekustamo īpašumu. Apvienot var dažāda veida kredītus – gan patēriņa kredītus, ātros kredītus, gan auto līzingu, gan hiotekāro kredītu. Ja kredītņēmējs ir situācijā, kad kredītmaksājumi atņem lielāko daļu ienākumu, vai ienākumu plūsma ir samazinājusies, tad kredītu apvienošana būs izdevīgs risinājums.

 


RSS RSS

  • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
    Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
  • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
    Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
  • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
    Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]