Elektriskā plīts virsma gardu maltīšu gatavošanai

elektriskās plīts virsmasElektriskas plīts virsmas ir tava pirmā izvēle? Bet arī šeit paveras divas izvēles iespējas. Varam dot priekšroku tradicionālajiem čuguna sildriņķiem vai arī lūkoties pēc kā modernāka, piemēram, gludās un elegantās stikla keramikas virsmas. Abiem variantiem ir savas priekšrocības un trūkumi, tādēļ, tos zinot, varam vienkāršāk izvēlēties sev piemērotāko.

Čuguna sildriņķos ir spirālveida tērauda caurules, kas kalpo kā sildelements, kurš uzkarst, izmantojot elektrību. Visi trauki, kas tiek novietoti un sildriņķa, tiek uzkarsēti tradicionālā veidā. Karstumu parasti var regulēt dažādos līmeņos, izmantojot kontroles pogas uz virsmas.

Keramikas plīts virsmas veidotas no rūdīta stikla, kurš ļauj karstumam un infrasarkanajam starojumam nokļūt līdz pannai vai katlam, neizkliedējot siltumu. Šādas, līdzenas virsmas lietošanai ir gan praktiski, gan estētiski ieguvumi.

Čuguna un keramikas plīts virsmu salīdzinājums

 • Cena. Plīts virsmas ar čuguna sildriņķiem parasti ir atrodamas tirgus lētāko modeļu kategorijā, jo to veidošanā izmantota salīdzinoši vienkārša un ekonomiski izdevīga tehnoloģija. Savukārt stikla keramiskas plīts virsmas pieejamas augstākā cenu klasē.
 • Karstums. Abu virsmu sildelementi uzkarst diezgan ātri, taču neviens no tiem nenodrošina tādu temperatūras stabilitāti kā gāzes plīts virsma. Taču elektriskajām plīts virsmām ir arī izteikta priekšrocība, proti, to atdzišana. Tā kā šis process nenotiek uzreiz, arī pēc plīts izslēgšanas, ēdiens turpinās gatavoties. Tāpat jāņem vērā, ka keramiskā virsma samazina siltuma zudumu. Kad plīts ir ieslēgta, keramiskās virsmas sildriņķi iemirdzas sarkanā krāsā, kas arī pasargā no apdegumiem. Savukārt čuguna riņķiem ir teju neiespējami noteikt, vai tie ir karsti, tikai paskatoties.
 • Kopšana. Čuguna sildelementu plīts virsmas tīrīšana var būt nedaudz sarežģītāka, jo uz tās esošie riņķi ir augstāk par virsmu, tādēļ arī rada vairāk vietu, kur sakrāties netīrumiem. Savukārt līdzenās keramiskās virsmas ir vieglāk tīrāmas, taču jāuzmanās, lai tās nesaskrāpētu un uz tām nepiedegtu ēdiena vai šķidrumu paliekas, kuras būs grūti noņemt. Katram materiālam jāizvēlas atbilstoši tīrīšanas līdzekļi.
 • Kalpošanas ilgums. Runājot par traukiem, uz čuguna riņķiem varam likt visu materiālu katlus un pannas. Savukārt uz keramiskajām virsmām nav ieteicams likt, piemēram, neapstrādāta čuguna traukus, kas to var sabojāt. Arī smagi trauki nav vēlami uz tādām virsmām. Taču, runājot par kalpošanas ilgumu, čuguna elektriskās virsmas ir labākas.
 • Izskats. Estētiskais aspekts ir viens no tiem, kuru cilvēki gandrīz vienmēr ņem vērā, izvēloties preci, tai skaitā, arī plīts virsmas. Tā kā keramiskajās plīts virsmās sildelementi ir paslēpti zem stikla, to izskats ir elegantāks, modernāks un pievilcīgāks. Tāpēc, skatoties no izskata perspektīvas, šie modeļi noteikti uzvarētu. Taču arī čuguna sildelementu plīts virsmas ir pietiekami laba un prātīga izvēle. Īpaši tiem, kuri meklē ko ekonomiski izdevīgāku.

RSS RSS

 • CoolSculpting tauku sasaldēšana – vai tā patiešām strādā?
    Vai arī tev, paskatoties spogulī, rodas sajūta, ka varētu un pat vajadzētu atbrīvoties no pāris liekajiem kilogramiem? Kaitinošie “mīlas rokturīši” sānos, “peļu vēderiņi” jeb ļenganie augšdelmi, “riepiņa” uz vēdera – šie ir tikai daži piemēri, kā tauki nevēlamās zonās var negatīvi ietekmēt mūsu izskatu un, līdz ar to, arī pašvērtējumu un nereti arī pašsajū […]
 • Īpaša dizaina mēbeles
  Izturīgas mēbeles noteikti patīk ikvienam cilvēkam, jo tās iespējams izmantot ilgāku laika posmu, tāpēc to izvēlei jābūt rūpīgai. Mēbeļu veikali vienmēr piedāvā plašu preču klāstu, tieši tāpēc Tu varēsi iekārtot jebkuru telpu. Visas bērnu gultas un krāsainie atpūtas krēsli ideāli derēs jebkurai telpai, turklāt visas bērnu mēbeles ir košas un neierastas. Vien […]
 • Ierāmēšana sniedz dažādas iespējas
  Mūsdienās var skaisti ierāmēt teju visu, kas cilvēkam šķiet nozīmīgs, tāpēc ir daudz interesantu variantu. Gleznas, kanvas un pašu uzņemtie foto arī tiek ievietoti rāmītī, turklāt katram darbam var atrast unikālu variantu. Kopumā ierāmēšana ne vien pasargā attiecīgo darbu, bet arī ļauj vairāk izcelt tā krāsas un formas. Tāpat arī foto glezna ir kaut kas […]