Izvēlies pareizo sporta apģērbu izbraucieniem ar velosipēdu rudenī

sporta apģērbsVasara ir tipiskais velosipēdistu laiks. Visi visur brauc un pārvietojas ar saviem divu riteņu braucamajiem. Cits izklaidei, cits sportam, vēl kāds velosipēdu izmanto kā savu ikdienas pārvietošanās līdzekli. Un ja velo izmantojam kā pārvietošanās līdzekli, ko darīt ziemā? Arī rudenī un ziemā taču jātiek uz darbu, jātiek no punkta A uz punktu B un tā tālāk. Un nav jau tā, ka braukšana ar velosipēdu ziemā dikti atšķirtos no braukšanas vasarā, vien atbilstoši jāsagatavojas.

Pats svarīgākais braucot ar velosipēdu visos gadalaikos, neuztvert ģērbšanos kā īpašu problēmu. Ja braucienu pa pilsētu neuztveram kā velosacensības, kur noteikti jāuztur labs ātrums, vislabākais ir vilkt mugurā tieši to pašu, ko vilktu tad, ja ietu kājām. Nesteidzīgi minot pedāļus patērējam teju tādu pašu enerģijas daudzumu, kā ejot kājām. Un ja jau nesalst vai nav karsti ejot kājām, kādēļ gan lai būtu citādi, kad tajās pašās drēbēs braucam ar divriteni? Tad jau labāk ziemā apdomāt par to, kā pasargāt sevi no nokrišņiem, ja nu tādi uznāktu. Tomēr visērtāk to darīt sporta apģērbā.

Līst lietus – pa ielu brauc velosipēdists ar vienu roku turoties pie stūres, ar otru – turot lietussargu sev virs galvas. Arī tas nav neparasts skats, tomēr ne gluži labākā izvēle. Ja ceļā pagadās bedre vai apmale, nepieciešams strauji bremzēt – ar vienu roku var izrādīties nepietiekami. Savukārt lielākā vēja brāzmā lietussargs var pārvērsties par grūti kontrolējamu buru. Vislabākais risinājums lietainā un mitrā laikā velosipēdistam ir vējjaka vai lietusmētelis. Vienreiz lietojamo lietusmēteli var nopirkt jebkurā lielveikalā vai degvielas uzpildes stacijā. Ja vēlamies būt moderni un izskatīties labāk, veikalos pieejami arī eleganti, speciāli riteņbraucējiem paredzēti apmetņi lietainam laikam, ko var lietot ilgstoši. Un tad zem tāda var kaut vai uzvalkā, svārkos vai skaistā kostīmā.

Arī tad, ja dienas rudenī ir tīkami siltas, naktīs ir auksts, un tiem, kas uz savu galamērķi brauc agrās rīta stundās vai vēlos vakaros, būtu vēlams lietot cimdus, lai uz stūres nekustīgi turētās rokas pasargātu no nosalšanas. Tikpat noderīga ir cepure vai ausu sargi. Frizūra nav tik svarīga kā nosalušas ausis! Svarīgāk, lai brāzmainais rudens vējš nesapūš ausis un galvu, jo to ārstēšana nav no patīkamākajām.

Braucot ar velosipēdu ikdienā pa pilsētu nav nepieciešami īpaši apavi – kas ir skapī to velkam kājās. Nebūs nekas neparasts, ja arī izvēlēsimies braukt lepnajās izejamās kurpēs. Velobraukšanas priekšrocība ir tā, ka kājas tiek turētas krietnā attālumā no zemes, un tās var nesamērcēt arī tad, ja ielās ir peļķes.  Ja vien nevēlamies “īpašu atrakciju” un nebraucam cauri katrai peļķei lielā ātrumā – kājas un bikšu gali būs sausumā. Īsāk sakot – braucot ar velosipēdu gada vēsākajā laikā varam droši ģērbties tieši tā, kā ģērbtos tad, ja dotos uz darbu kājām!


RSS RSS

  • Ko uzdāvināt visiem mīļajiem?
    Kad lieliem soļiem tuvojas gada baltākais laiks, cilvēki bez liekas domāšanas dodas atrast labākās Ziemassvētku dāvanas. Šie svētki ir atšķirīgi ar to, ka visi pārsteigumi jāsarūpē absolūti katram tuviniekam un labākajam draugam vai kolēģim. Lai visiem cilvēkiem tiktu pasniegts kas tiešām īpašs, plašajā piedāvājumā redzēsiet lieliskas attiecīgās tematikas dā […]
  • M+S un ziemas riepas
    Jaunas mašīnas riepas jāiegādājas laicīgi, lai pārvietošanās ar to katru reizi būtu tiešām droša. Riepu serviss vienmēr spēs palīdzēt, lai arī Jūsu auto simtprocentīgi būtu gatavs izmantošanai atšķirīgos apstākļos un vietās. Kā dažus no iespējamajiem variantiem var minēt šos – riepu maiņa, auto disku valcēšana un remonts. Konkrētais riepu centrs noteikti par […]
  • Kā atrast piemērotu kredītu?
    Daudzi redzējuši rakstus par to, kā izvēlēties aizdevumu un visus ar to saistītos sīkumus, tomēr ir vienkāršs risinājums. Kredīta kalkulators īpaši izveidots tam, lai katrs, kuram interesē šāda veida saistības ( https://www.incredit.lv/lv/jauns-kredita-pieteikums/), varētu mierīgi pārbaudīt, kāds varētu būt piedāvājums no aizdevēja, ņemot vērā vēlamo aizdevu […]