Ja divritenis nozagts, jāpērk jauns

Ja tev pieder divritenis, tavā rīcībā nenoliedzami ir dažas priekšrocības. Tev tiek sniegta tā pati rīcības brīvība, kas automašīnu īpašniekiem, taču tajā pašā laikā nav nepieciešamības samierināties ar satiksmes sastrēgumiem, stāvvietas meklēšanu vai benzīna cenu svārstībām. Pēc tam, kad kādu laiku esi izbaudījis šīs ekstras, atgriezties pie auto stūres vairs negribas itin nemaz.

Velobraukšanas prieku es atklāju aptuveni pirms pieciem gadiem. Protams, braukt mācēju jau sen, taču līdz šim nebiju drošs, ka velosipēds ir īstā izvēle skarbajā pilsētas satiksmē. Tomēr, kā izrādās, ir gan! Galamērķi ir iespējams nokļūt ērti un operatīvi, turklāt tevi neaizkavē satiksmes sastrēgumi, kuros nīkst automašīnas un sabiedriskais transports. Pat tad, ja visas velosipēdu stāvvietas ir pilnas, divritenim vienmēr iespējams atrast vietu – kaut vai droši pieslēdzot to pie tuvākā laternu staba. Turklāt viss šis prieks ir pilnīgi bez maksas, kas man kā studentam un vēlāk kā jaunākajam darbiniekam vienmēr ir bijis īpaši aktuāli. Protams, dažkārt nākas sastapties ar neiecietīgiem autovadītājiem vai kājāmgājējiem, tomēr tas viss ir sīkums, kas dienu nespēj sabojāt.

Tā kā mans dzīvoklis ir pavisam neliels, divriteni glabāju pieslēgtu kāpņutelpā. Līdz šim nekādu problēmu nav bijis. Dzīvoju mājas augšējā stāvā, kur parasti apgrozās tikai kaimiņi. Tomēr nesen kāds, šķiet, manu braucamrīku, bija noskatījis. Izejot pa durvīm, lai dotos ikdienas gaitās, piedzīvoju nepatīkamu pārsteigumu – mans velosipēds vairs neatradās savā ierastajā vietā. Nekavējoties zvanīju likumsargiem, taču viņi, kā zināms, šādās situācijās nereti ir bezspēcīgi. Velosipēds visticamāk jau sen atrodas kādā lombardā, izjaukts detaļās vai pārdots tālāk nebeidzamajā mahināciju ķēdē. Ne velti divriteņu zādzību skaits turpina palikt nemainīgs – velosipēds ir ātrs un ērts laupījums, par ko iespējams saņemt nelielu, taču pilnīgi pietiekamu naudas summu.

Šis atgadījums mani nenoliedzami sarūgtināja. Pie sava pārvietošanās līdzekļa biju pieradis un atkal izmantot veco labo trolejbusu man nemaz negribējās. Turklāt arī mani draugi ir velo cienītāji, un ir taču vasara! Bez braucamrīka man izpaliktu vairāki aizraujoši ceļojumi un gluži ikdienišķi izbraukumi pa pilsētas ielām.

Nolēmu, ka jāiegādājas jauns ritenis. Taču, kur lai atrod kvalitatīvu un izturīgu velosipēdu, kas nebūtu pārmērīgi dārgs? Draugs ieteica apskatīt interneta veikala Bikko velosipēdus. Šeit atrodami visdažādākie divriteņi katrai gaumei – gan izturīgi kalnu braucamrīki, gan tādi, kas vairāk piemēroti, lai pārvietos pa pilsētu. Tā kā es mēdzu braukt pa dažādām apkaimēm un arī iepriekš manā īpašumā bija kalnu velosipēds, tā bija mana izvēle arī tagad. Turklāt Bikko.lv atradu arī to modeli, kas manas pilsētas velo veikalā pieejams nebija. Savu jauno draugu saņēmu jau nākamajā dienā. Un labi, ka tā, jo dzīvei bez velo vairs nav īstā garša.


RSS RSS

  • Iepazīt pasauli būs drošāk
    Jebkurā gadījumā noteiktā ceļojuma apdrošināšana jāiegādājas vienmēr, lieki nedomājot par attiecīgās atpūtas vietu. Ceļojumu speciālā apdrošināšana online tiek piedāvāta ļoti operatīvi, pietam nav speciāli pašam jādodas pie izvēlētā apdrošinātāja uz biroju. Lai katram klientam būtu iespēja maksimāli pietuvināt visus pieejamos piedāvājumus savai situācijai, i […]
  • Tag Heuer zīmola rokas pulksteņi – kvalitāte, luksus un elegance
    Šveices pulksteņus raksturo perfekts mehānisms, ko amata meistari gatavo jau no 16.gs.viuds.  Tie kalpo nevainojami un noteikti ne reizi nepievils. Tas viennozīmīgi ir ieguldījums ilgtermiņā, jo katra sīkākā detaļa noslīpēta un pārdomāta, lai sniegtu labāko, ko vien pulksteņmeistari var piedāvāt. Mirdzošs tērauds, mūsdienīga funkcionalitāte kvarca vai mehāni […]
  • Modernās reklāmas pirmsākumi
    Reklāma, kādu to pazīstam šodien, ir pamazām attīstījusies laika gaitā. Reklāmas pirmsākumi meklējami jau senajā Ēģiptē, Grieķijā un Arābu zemēs, kur, izmantojot papirosus tika reklamēti dažādi medicīniski eliksīri vai arī ietekmīgi politiķi.  Protams, reklāma uz papirosiem senajā Ēģiptē krietni atšķīrās no mūsdienu reklāmām gan pēc formas, gan saturiski. Šo […]