Kā pasargāt sevi no saslimšanām grūtniecības laikā?

kompleksie vitamīniRudens laikā daudz biežāk sastopamies ar dažādiem slimību izraisītājiem, kas skar arī topošās māmiņas. Saslimšana grūtniecības laikā, ne tikai rada diskomfortu grūtniecei, bet atsevišķu slimību rezultātā,var radīt ietekmi arī uz gaidāmo mazuli, tāpēc divtik svarīgi ir jau laicīgi pasargāt sevi no saslimšanām.

Lai organisms spētu pretoties slimību izraisītājiem, ir nepieciešams stiprināt imunitāti. Pastāv vairāki veidi, kā stiprināt organisma aizsargspējas, taču viss efektīvāk būtu veikt profilaktisko pasākumu kopumu, tādejādi ne tikai nostiprinot imunitāti, bet ari izvairoties no iespējamajiem vīrusiem un infekcijām.

Tradicionālie profilakses pasākumi rudens periodā

 • Pilnvērtīga un sabalansēta uztura uzņemšana. Pievērsiet papildus uzmanību uzņemtajiem vitamīniem un minerālvielām. Vēlams uzturā iekļaut kādu augli vai dārzeni, kas bagāts ar C vitamīnu.
 • Svaigs gaiss. Katru dienu dodaties pastaigā un pavadiet laiku svaiga gaisā.
 • Telpu vēdināšana. Lai gan ārā šķiet auksts un telpa patīkami iesilusi, tā dienas laikā jāvedina vairākas reizes, tādejādi ļaujot ienākt svaigam gaisam un izkliedējot mikrobus un vīrusus, kas tajā paspējuši uzkrāties.
 • Izvairīšanās no telpām, kurās drūzmējas daudz cilvēku. Lai gan pilnībā izvairīties no situācijām, kurās jāatrodas vienā telpā ar vairākiem citiem cilvēkiem ir teju neiespējami, centieties nekāpt pārpildītā sabiedriskajā transportā vai izvairieties no citām nelielām, slikti ventilētām telpām, kas pārpildītas ar cilvēkiem.
 • Bieža roku mazgāšana. Tieši rudenī, īpaša uzmanība jāpievērš roku higiēnai, jo liela daļa slimību izraisītāju mūsu organismā var nonākt, tos norijot. Lai no tā izvairītos, mazgājiet rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā un it īpaši tad, kad atgriežaties mājas pēc prombūtnes.
 • Maskas lietošana atrodoties saskarē ar citiem slimniekiem. Ja kāds no ģimenes saslimis, lietojiet sejas masku, lai pasargātu sevi un gaidāmo mazuli.

Vairāk informācijas:

 http://aptiekas.apotheka.lv/kados-gadijumos-butu-ieteicams-lietot-kompleksos-vitaminus/

Tā kā rudenī katru gadu parādās vairāki gripas saslimšanas gadījumi un jau pavisam tuvu ir laiks, kad ikgadēji tiek runāts par gripas epidēmiju, ir vērts apdomāt iespēju vakcinēties.

Pret gribu drīkst vakcinēties arī grūtniecības laikā, pirms tam par to aprunājoties ar savu ģimenes ārstu, kurš pārzinot jūsu slimības vēsturi, iespējamās alerģijas un citus faktus, palīdzēs izvērtēt visus iespējamos riskus. Liela daļa topošo māmiņu par gripas vakcīnu uztraucas vairāk, kā par pašu slimību, taču šīs saslimšanas izraisītās sekas var ietekmēt gaidāmā bērniņa veselību un attīstību, kā arī vēlāk negatīvi atsaukties uz māmiņas sirdi, plaušām, nierēm, aknām un nervu sistēmu. Tā kā bērniņa gaidīšanas laikā liela slodze ir sievietes asinsvadu un gremošanas sistēmām, gripas izraisītās komplikācijas var negatīvi ietekmēt arī šīs sistēmas.

Lai grūtniecība noritētu mierīgi un bez stresa, jau laicīgi pasargājiet sevi un mazuli no rudenim raksturīgajām slimībām, stiprinot imunitāti un veicot visus nepieciešamos profilakses pasākumus. 


RSS RSS

 • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
  Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
 • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
  Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
 • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
  Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]