Kā pasargāt sevi no saslimšanām grūtniecības laikā?

kompleksie vitamīniRudens laikā daudz biežāk sastopamies ar dažādiem slimību izraisītājiem, kas skar arī topošās māmiņas. Saslimšana grūtniecības laikā, ne tikai rada diskomfortu grūtniecei, bet atsevišķu slimību rezultātā,var radīt ietekmi arī uz gaidāmo mazuli, tāpēc divtik svarīgi ir jau laicīgi pasargāt sevi no saslimšanām.

Lai organisms spētu pretoties slimību izraisītājiem, ir nepieciešams stiprināt imunitāti. Pastāv vairāki veidi, kā stiprināt organisma aizsargspējas, taču viss efektīvāk būtu veikt profilaktisko pasākumu kopumu, tādejādi ne tikai nostiprinot imunitāti, bet ari izvairoties no iespējamajiem vīrusiem un infekcijām.

Tradicionālie profilakses pasākumi rudens periodā

 • Pilnvērtīga un sabalansēta uztura uzņemšana. Pievērsiet papildus uzmanību uzņemtajiem vitamīniem un minerālvielām. Vēlams uzturā iekļaut kādu augli vai dārzeni, kas bagāts ar C vitamīnu.
 • Svaigs gaiss. Katru dienu dodaties pastaigā un pavadiet laiku svaiga gaisā.
 • Telpu vēdināšana. Lai gan ārā šķiet auksts un telpa patīkami iesilusi, tā dienas laikā jāvedina vairākas reizes, tādejādi ļaujot ienākt svaigam gaisam un izkliedējot mikrobus un vīrusus, kas tajā paspējuši uzkrāties.
 • Izvairīšanās no telpām, kurās drūzmējas daudz cilvēku. Lai gan pilnībā izvairīties no situācijām, kurās jāatrodas vienā telpā ar vairākiem citiem cilvēkiem ir teju neiespējami, centieties nekāpt pārpildītā sabiedriskajā transportā vai izvairieties no citām nelielām, slikti ventilētām telpām, kas pārpildītas ar cilvēkiem.
 • Bieža roku mazgāšana. Tieši rudenī, īpaša uzmanība jāpievērš roku higiēnai, jo liela daļa slimību izraisītāju mūsu organismā var nonākt, tos norijot. Lai no tā izvairītos, mazgājiet rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā un it īpaši tad, kad atgriežaties mājas pēc prombūtnes.
 • Maskas lietošana atrodoties saskarē ar citiem slimniekiem. Ja kāds no ģimenes saslimis, lietojiet sejas masku, lai pasargātu sevi un gaidāmo mazuli.

Vairāk informācijas:

 http://aptiekas.apotheka.lv/kados-gadijumos-butu-ieteicams-lietot-kompleksos-vitaminus/

Tā kā rudenī katru gadu parādās vairāki gripas saslimšanas gadījumi un jau pavisam tuvu ir laiks, kad ikgadēji tiek runāts par gripas epidēmiju, ir vērts apdomāt iespēju vakcinēties.

Pret gribu drīkst vakcinēties arī grūtniecības laikā, pirms tam par to aprunājoties ar savu ģimenes ārstu, kurš pārzinot jūsu slimības vēsturi, iespējamās alerģijas un citus faktus, palīdzēs izvērtēt visus iespējamos riskus. Liela daļa topošo māmiņu par gripas vakcīnu uztraucas vairāk, kā par pašu slimību, taču šīs saslimšanas izraisītās sekas var ietekmēt gaidāmā bērniņa veselību un attīstību, kā arī vēlāk negatīvi atsaukties uz māmiņas sirdi, plaušām, nierēm, aknām un nervu sistēmu. Tā kā bērniņa gaidīšanas laikā liela slodze ir sievietes asinsvadu un gremošanas sistēmām, gripas izraisītās komplikācijas var negatīvi ietekmēt arī šīs sistēmas.

Lai grūtniecība noritētu mierīgi un bez stresa, jau laicīgi pasargājiet sevi un mazuli no rudenim raksturīgajām slimībām, stiprinot imunitāti un veicot visus nepieciešamos profilakses pasākumus. 


RSS RSS

 • Ko darīt vasaras brīvlaikā?
  Skolēniem vārdu salikums “vasaras brīvlaiks” ir nu ļoti tīkams ausīm! Ko tik nevar sadarīt, piedzīvot, izbaudīt vasaras brīvlaikā, kad pats galvenais un labākais aspekts tajā visā – nav jāiet uz skolu! Tiesa, mūsdienu tehnoloģijas savās “ķetnās” ievelk ne vienu vien jauno prātu, kad puse (teju labākajā gadījumā) vasaras tiek pavadīta pie datora ekrāna, spēlē […]
 • Vajadzīga jauna parfimērija? Ielūkojieties te!
  Ikviens no klientiem pavisam noteikti jau zina, kuras tieši ir viņa iecienītākās smaržas. Tieši tādēļ smaržu interneta veikals dod iespēju saņemt visu vajadzīgo ļoti īsā laikā. Īpaši veidotie raksti būs ideāli piemēroti cilvēkiem, kas tiešām vēlas kārtīgi iepazīt ikvienu no redzamajiem aromātiem. Saprotams, ka piemērotas lietas spēs sameklēt visas sievietes […]
 • Piemērots aizdevums Jūsu tēriņiem
  Katrā aizņemšanās reizē klientiem ir būtiski, lai konkrētais kredīts būtu izcili piemērots viņu ienākumiem un reālajām iespējām atmaksāt. Kredīti ir veidoti no vairākiem faktoriem, tāpēc ir jāpievērš uzmanību katram no tiem, lai spētu izanalizēt, kurš no tiem ir labākais.Vispirms jau jāsaprot, ka aizdevums ir unikāls jau ar to vien, ka ikvienam no tiem ir pa […]