Kā pasargāt sevi no saslimšanām grūtniecības laikā?

kompleksie vitamīniRudens laikā daudz biežāk sastopamies ar dažādiem slimību izraisītājiem, kas skar arī topošās māmiņas. Saslimšana grūtniecības laikā, ne tikai rada diskomfortu grūtniecei, bet atsevišķu slimību rezultātā,var radīt ietekmi arī uz gaidāmo mazuli, tāpēc divtik svarīgi ir jau laicīgi pasargāt sevi no saslimšanām.

Lai organisms spētu pretoties slimību izraisītājiem, ir nepieciešams stiprināt imunitāti. Pastāv vairāki veidi, kā stiprināt organisma aizsargspējas, taču viss efektīvāk būtu veikt profilaktisko pasākumu kopumu, tādejādi ne tikai nostiprinot imunitāti, bet ari izvairoties no iespējamajiem vīrusiem un infekcijām.

Tradicionālie profilakses pasākumi rudens periodā

 • Pilnvērtīga un sabalansēta uztura uzņemšana. Pievērsiet papildus uzmanību uzņemtajiem vitamīniem un minerālvielām. Vēlams uzturā iekļaut kādu augli vai dārzeni, kas bagāts ar C vitamīnu.
 • Svaigs gaiss. Katru dienu dodaties pastaigā un pavadiet laiku svaiga gaisā.
 • Telpu vēdināšana. Lai gan ārā šķiet auksts un telpa patīkami iesilusi, tā dienas laikā jāvedina vairākas reizes, tādejādi ļaujot ienākt svaigam gaisam un izkliedējot mikrobus un vīrusus, kas tajā paspējuši uzkrāties.
 • Izvairīšanās no telpām, kurās drūzmējas daudz cilvēku. Lai gan pilnībā izvairīties no situācijām, kurās jāatrodas vienā telpā ar vairākiem citiem cilvēkiem ir teju neiespējami, centieties nekāpt pārpildītā sabiedriskajā transportā vai izvairieties no citām nelielām, slikti ventilētām telpām, kas pārpildītas ar cilvēkiem.
 • Bieža roku mazgāšana. Tieši rudenī, īpaša uzmanība jāpievērš roku higiēnai, jo liela daļa slimību izraisītāju mūsu organismā var nonākt, tos norijot. Lai no tā izvairītos, mazgājiet rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā un it īpaši tad, kad atgriežaties mājas pēc prombūtnes.
 • Maskas lietošana atrodoties saskarē ar citiem slimniekiem. Ja kāds no ģimenes saslimis, lietojiet sejas masku, lai pasargātu sevi un gaidāmo mazuli.

Vairāk informācijas:

 http://aptiekas.apotheka.lv/kados-gadijumos-butu-ieteicams-lietot-kompleksos-vitaminus/

Tā kā rudenī katru gadu parādās vairāki gripas saslimšanas gadījumi un jau pavisam tuvu ir laiks, kad ikgadēji tiek runāts par gripas epidēmiju, ir vērts apdomāt iespēju vakcinēties.

Pret gribu drīkst vakcinēties arī grūtniecības laikā, pirms tam par to aprunājoties ar savu ģimenes ārstu, kurš pārzinot jūsu slimības vēsturi, iespējamās alerģijas un citus faktus, palīdzēs izvērtēt visus iespējamos riskus. Liela daļa topošo māmiņu par gripas vakcīnu uztraucas vairāk, kā par pašu slimību, taču šīs saslimšanas izraisītās sekas var ietekmēt gaidāmā bērniņa veselību un attīstību, kā arī vēlāk negatīvi atsaukties uz māmiņas sirdi, plaušām, nierēm, aknām un nervu sistēmu. Tā kā bērniņa gaidīšanas laikā liela slodze ir sievietes asinsvadu un gremošanas sistēmām, gripas izraisītās komplikācijas var negatīvi ietekmēt arī šīs sistēmas.

Lai grūtniecība noritētu mierīgi un bez stresa, jau laicīgi pasargājiet sevi un mazuli no rudenim raksturīgajām slimībām, stiprinot imunitāti un veicot visus nepieciešamos profilakses pasākumus. 


RSS RSS

 • Ko uzdāvināt visiem mīļajiem?
  Kad lieliem soļiem tuvojas gada baltākais laiks, cilvēki bez liekas domāšanas dodas atrast labākās Ziemassvētku dāvanas. Šie svētki ir atšķirīgi ar to, ka visi pārsteigumi jāsarūpē absolūti katram tuviniekam un labākajam draugam vai kolēģim. Lai visiem cilvēkiem tiktu pasniegts kas tiešām īpašs, plašajā piedāvājumā redzēsiet lieliskas attiecīgās tematikas dā […]
 • M+S un ziemas riepas
  Jaunas mašīnas riepas jāiegādājas laicīgi, lai pārvietošanās ar to katru reizi būtu tiešām droša. Riepu serviss vienmēr spēs palīdzēt, lai arī Jūsu auto simtprocentīgi būtu gatavs izmantošanai atšķirīgos apstākļos un vietās. Kā dažus no iespējamajiem variantiem var minēt šos – riepu maiņa, auto disku valcēšana un remonts. Konkrētais riepu centrs noteikti par […]
 • Kā atrast piemērotu kredītu?
  Daudzi redzējuši rakstus par to, kā izvēlēties aizdevumu un visus ar to saistītos sīkumus, tomēr ir vienkāršs risinājums. Kredīta kalkulators īpaši izveidots tam, lai katrs, kuram interesē šāda veida saistības ( https://www.incredit.lv/lv/jauns-kredita-pieteikums/), varētu mierīgi pārbaudīt, kāds varētu būt piedāvājums no aizdevēja, ņemot vērā vēlamo aizdevu […]