Kas man jāzina iegādājoties jaunas skrituļslidas?

ka jazin perkot skritulslidasIegādājoties kādu jaunu preci, jo īpaši, ja tā iepriekš nekad nav lietota, vai nav ikdienas patēriņa prece, cenšamies par šo lietiņu uzzināt pēc iespējas vairāk. Kas, kā un kāpēc? Tas, ka gribam uzzināt pēc iespējas vairāk, nav nekas slikts – tā tikai nodrošināmies, ka izvēle būs pareizā un pēcāk nebūs pirkums jānožēlo.

Šoreiz par tāda pirkuma izvēli, kā skrituļslidas – arī te jāzina daži knifiņi un sīkumi, pirms pērkam šādu inventāru savam priekam un atpūtai. Gan, iegādājoties skrituļslidas bērniem, gan pieaugušajiem. Te gan detaļas atšķiras – bērnu skrituļslidām jāpievērš uzmanība nedaudz citām detaļām, bet pieaugušo – citām. Pagaidām par pieaugušo skrituļslidām.

Tā kā lielākā daļa mūsdienās iepērkas internetā, tad šāds pirkums var šķist ne interneta veikalu prece – skrituļslida tomēr jāuzmēra, jāredz, jāaptausta. Tomēr – ne obligāti. Zinot pareizos kas un kā, var izvēlēties arī internetā. Turklāt izvēloties arī nedaudz draudzīgāku cenu, nekā veikalos.

Vispirms jātiek galā ar jautājumu – kādas skrituļslidas būs piemērotākās tieši man. Te nu vajadzētu izvērtēt savas spējas – iesācējs, jau pratējs, vai profesionālis (gan profesionāļi jau zina kas viņiem nepieciešams un kur to iegādāties). Tāpēc – pievērsīsimies vairāk iesācējiem. Ne vienmēr dārgākais cenā ir arī labākais lietošanā. Skrituļslidas var iedalīt vairākās kategorijās – tās, kas paredzētas brīvajam laikam, jeb fitnesam, tās, kas labas ātrumam, tās kas slalomam vai ekstrēmās (te saausās profesionāļi), vai arī apvidus skrituļslidas. Visbiežāk atrodamās – brīvā laika tipa skrituļslidas, kas būs tieši laikā lielākajai daļai – iesācējiem un jau nedaudz zinātājiem.

Rūpīgam jābūt pret zābaciņa izmēru. Nekad nevajag iegādāties skrituļslidas, kas vienu izmēru lielākas, nekā parasti tiek iegādāti apavi. Arī par mazu nevajag – drīzāk, tieši tādas, kā kājas izmērs. Pareiza izmēra skrituļslidas ļaus justies ērti, braukt viegli. Un tad – dažādi tehniski parametri, kam var pievērst uzmanību. Sākot ar zābaku – tie atšķiras ar formu, stingrību, materiālu un augstumu, savukārt iekšzābakam jābūt ar noteiktu biezumu, stingrību, lai radītu ērtumu kājai. Viena no būtiskākajām tehniskajām lietām – skrituļslidu rāmis – nozīme ir dažādos materiālos, garumā, augstumā, svarā. Garāks rāmis nodrošinās stabilitāti, kamēr īsāks dos spēju labāk manevrēt. Kopējo veiktspēju ietekmēs arī materiāls, no kā rāmis gatavots – monolīta frēzētie alumīnija rāmji būs spēcīgāki un izturīgāki.

Arī riteņiem ir nozīme – mīkstāki ritentiņi ar biezāku gumijas slāni nodrošinās komfortablāku braukšanu un darbosies kā amortizējošs elements, bet tie ātrāk nolietosies. Cietāki ritentiņi ar zemāka profila gumijas slāni rūpēsies par lielāku ātrumu, un to priekšrocība ir ilga kalpošana.

Izvēlamies prātīgi un dodamies izbraucienā!


RSS RSS

  • Iepazīt pasauli būs drošāk
    Jebkurā gadījumā noteiktā ceļojuma apdrošināšana jāiegādājas vienmēr, lieki nedomājot par attiecīgās atpūtas vietu. Ceļojumu speciālā apdrošināšana online tiek piedāvāta ļoti operatīvi, pietam nav speciāli pašam jādodas pie izvēlētā apdrošinātāja uz biroju. Lai katram klientam būtu iespēja maksimāli pietuvināt visus pieejamos piedāvājumus savai situācijai, i […]
  • Tag Heuer zīmola rokas pulksteņi – kvalitāte, luksus un elegance
    Šveices pulksteņus raksturo perfekts mehānisms, ko amata meistari gatavo jau no 16.gs.viuds.  Tie kalpo nevainojami un noteikti ne reizi nepievils. Tas viennozīmīgi ir ieguldījums ilgtermiņā, jo katra sīkākā detaļa noslīpēta un pārdomāta, lai sniegtu labāko, ko vien pulksteņmeistari var piedāvāt. Mirdzošs tērauds, mūsdienīga funkcionalitāte kvarca vai mehāni […]
  • Modernās reklāmas pirmsākumi
    Reklāma, kādu to pazīstam šodien, ir pamazām attīstījusies laika gaitā. Reklāmas pirmsākumi meklējami jau senajā Ēģiptē, Grieķijā un Arābu zemēs, kur, izmantojot papirosus tika reklamēti dažādi medicīniski eliksīri vai arī ietekmīgi politiķi.  Protams, reklāma uz papirosiem senajā Ēģiptē krietni atšķīrās no mūsdienu reklāmām gan pēc formas, gan saturiski. Šo […]