Ko darīt vasaras brīvlaikā?

aktīvā atpūta skolēniemSkolēniem vārdu salikums “vasaras brīvlaiks” ir nu ļoti tīkams ausīm! Ko tik nevar sadarīt, piedzīvot, izbaudīt vasaras brīvlaikā, kad pats galvenais un labākais aspekts tajā visā – nav jāiet uz skolu! Tiesa, mūsdienu tehnoloģijas savās “ķetnās” ievelk ne vienu vien jauno prātu, kad puse (teju labākajā gadījumā) vasaras tiek pavadīta pie datora ekrāna, spēlējot videospēles vai vienkārši “sēžot internetā”.

Un tad nu vecāki dažādos veidos cenšas mudināt savas atvases doties ārā, būt aktīvākiem un “atrauties no ekrāna”.

Ja atceramies, bija laiks, kad ārkārtīgi populāras bija dažādas bērnu vasaras nometnes. Tad nu tās arī izpaudās – dažādās tematikās, lai katram būtu iespēja atrast sev tīkamo, pilnas ar bagātīgu aktivitāšu programmu, piedāvājot bērniem jautrību, aktivitātes, atpūtu, piedzīvojumus, jaunu draugu iegūšanu – nu, respektīvi, visu plašo piedāvājumu klāstu.

Šobrīd lielā nometņu aktivitāte ir pieklususi – iespējams – to gana augsto cenu dēļ, jo, noorganizēt patiešām aizraujošu un visām prasībām atbilstošu nometni, nebūt nav lēti. Savukārt ne visi vecāki var atļauties atvēlēt pāris simtus eiro, lai bērns vasarā divas nedēļas pavadītu aizraujošā nometnē. Tas nozīmē – šī vasaras aktīvā atpūta bērniem nav pa kabatai visiem vecākiem.

Tad vēl varam izvēlēties no dažādām ekskursijām un braucieniem, kas nav tikai skolas laika (ekskursija ar klasi) privilēģija vien. Un te nu ietilpst dažādi piedzīvojumi un aktivitātes.

Viens no aktīvās atpūtas veidiem – pārgājiens. Varam gan organizēt paši, savā ģimenes lokā, gan paļauties uz zinātājiem un pieteikt savas atvases uz organizētiem pārgājieniem, kur būs iespējams iepazīt dabu, vidi, izskrieties, izsmieties un izkliegties, iegūt jaunus draugus un patīkamas, pozitīvas emocijas.

Varam izvēlēties brīvdabas piedzīvojumu parkus, kur bērni var kāpelēt un rāpelēt pa nodrošinātām un stiprinājumiem savienotām konstrukcijām, kas varētu būt pavisam interesanti (turklāt, izvairoties no iespējas, ka bērns vasarā izvēlēsies kopā ar draugiem “izpētīt” un “pakāpelēt” pa kādu neatļauto objektu, kas var beigties bēdīgi).

Skolēnu piedzīvojumu, uzdevumu risināšanas un bagātību meklēšanas piedzīvojumi. Jā, tas stipri izklausās pēc mācīšanās, tomēr daudz aizraujošākā un interesantākā formā, kur tas viss pārvērsts par spēli, kuras laikā pildām uzdevumus, lai sasniegtu mērķi.

Katrā gadījumā, ieguldot arī nelielus līdzekļus, varam savam bērnam nodrošināt gluži aizraujošu un saistošu vasaru dabā, ārā, ar aktīvo atpūtu saistītos piedzīvojumos.


RSS RSS

  • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
    Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
  • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
    Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
  • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
    Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]