Ko darīt vasaras brīvlaikā?

aktīvā atpūta skolēniemSkolēniem vārdu salikums “vasaras brīvlaiks” ir nu ļoti tīkams ausīm! Ko tik nevar sadarīt, piedzīvot, izbaudīt vasaras brīvlaikā, kad pats galvenais un labākais aspekts tajā visā – nav jāiet uz skolu! Tiesa, mūsdienu tehnoloģijas savās “ķetnās” ievelk ne vienu vien jauno prātu, kad puse (teju labākajā gadījumā) vasaras tiek pavadīta pie datora ekrāna, spēlējot videospēles vai vienkārši “sēžot internetā”.

Un tad nu vecāki dažādos veidos cenšas mudināt savas atvases doties ārā, būt aktīvākiem un “atrauties no ekrāna”.

Ja atceramies, bija laiks, kad ārkārtīgi populāras bija dažādas bērnu vasaras nometnes. Tad nu tās arī izpaudās – dažādās tematikās, lai katram būtu iespēja atrast sev tīkamo, pilnas ar bagātīgu aktivitāšu programmu, piedāvājot bērniem jautrību, aktivitātes, atpūtu, piedzīvojumus, jaunu draugu iegūšanu – nu, respektīvi, visu plašo piedāvājumu klāstu.

Šobrīd lielā nometņu aktivitāte ir pieklususi – iespējams – to gana augsto cenu dēļ, jo, noorganizēt patiešām aizraujošu un visām prasībām atbilstošu nometni, nebūt nav lēti. Savukārt ne visi vecāki var atļauties atvēlēt pāris simtus eiro, lai bērns vasarā divas nedēļas pavadītu aizraujošā nometnē. Tas nozīmē – šī vasaras aktīvā atpūta bērniem nav pa kabatai visiem vecākiem.

Tad vēl varam izvēlēties no dažādām ekskursijām un braucieniem, kas nav tikai skolas laika (ekskursija ar klasi) privilēģija vien. Un te nu ietilpst dažādi piedzīvojumi un aktivitātes.

Viens no aktīvās atpūtas veidiem – pārgājiens. Varam gan organizēt paši, savā ģimenes lokā, gan paļauties uz zinātājiem un pieteikt savas atvases uz organizētiem pārgājieniem, kur būs iespējams iepazīt dabu, vidi, izskrieties, izsmieties un izkliegties, iegūt jaunus draugus un patīkamas, pozitīvas emocijas.

Varam izvēlēties brīvdabas piedzīvojumu parkus, kur bērni var kāpelēt un rāpelēt pa nodrošinātām un stiprinājumiem savienotām konstrukcijām, kas varētu būt pavisam interesanti (turklāt, izvairoties no iespējas, ka bērns vasarā izvēlēsies kopā ar draugiem “izpētīt” un “pakāpelēt” pa kādu neatļauto objektu, kas var beigties bēdīgi).

Skolēnu piedzīvojumu, uzdevumu risināšanas un bagātību meklēšanas piedzīvojumi. Jā, tas stipri izklausās pēc mācīšanās, tomēr daudz aizraujošākā un interesantākā formā, kur tas viss pārvērsts par spēli, kuras laikā pildām uzdevumus, lai sasniegtu mērķi.

Katrā gadījumā, ieguldot arī nelielus līdzekļus, varam savam bērnam nodrošināt gluži aizraujošu un saistošu vasaru dabā, ārā, ar aktīvo atpūtu saistītos piedzīvojumos.


RSS RSS

  • 3 padomi drošākiem treniņiem
    Pareizi izpildīti treniņi spēj paveikt neticamas lietas – samazināt iekaisumu, sirds slimību un sirdstriekas risku, uzlabot smadzeņu darbību, kā arī garīgo veselību kopumā. Diemžēl, ne visi cilvēki trenējas un vingro pareizi, kā rezultātā nereti gūst traumas, sākot ar sastieptu muskuli vai izgrieztu potīti, beidzot pat ar locītavas dislokāciju. Vairums no šī […]
  • Ne visi ir piemēroti ģimnāzijām, bet ģimnāzijas ir piemērotas visiem
    Kad sākumskolas izglītība jau iegūta, pārkāptas pirmās klases arī pamatskolā, varbūt pat jau izvirzījušās vēlmes saistībā ar nākotnes profesiju, kas prasa precīzas un eksaktas zināšanas, tiek meklētas alternatīvas vispārējai vidējajai izglītībai un skatiens tiek vērsts ģimnāziju virzienā. Sākumā tās šķiet biedējošas un neaizsniedzamas, tomēr ieskatoties dziļ […]
  • Kāpēc vajadzētu nomainīt logus?
    Visa veida logi jebkurā situācijā ir svarīga daļa no Jūsu mājokļa, jo tie visi galvenokārt ir atbildīgi par konkrētās mājas iemītnieku prieku un komfortu. PVC tipa logi arī tiek piedāvāti atšķirīgos stilos, jo būtiski atšķiras to rāmju forma, izmēri un citas nianses. Vēl liela privilēģija ir rāmja konkrētās krāsas izvēle, jo tā būs izdevība, kā […]