Kritēriji, kas jāizsver izvēloties ratus bērnam

rati bērnamBērnu ratiņu izvēle nebūt nav vienkārša. Gaidot pasaulē mazuli, domājam par neskaitāmi daudz lietām, kas būs nepieciešamas, tiklīdz mazais ieradīsies pasaulē. Un bērnu ratiņi noteikti ir viena no šīm lietām. Tomēr, ja daudz brīvāk varam sagādāt pudelītes, knupīšus un lācīšus, tad bērnu ratu iegādei jāpieiet ļoti nopietni un atbildīgi. Pirmkārt – bērnu ratiņi nepieciešami kā bērnam, tā pašiem vecākiem, un tāpēc, pie to iegādes, rūpīgi jāpiedomā, lai iegādājamies ratus, kas ir ērti abiem – bērnam un vecākiem. Ja dzīvojam trešajā stāvā, bieži pārvietojamies ar auto, dzīvojam laukos, kur rati būs jāstumda pa akmeņainu zemes ceļu – visi šie faktori var ietekmēt to, kādus ratus labāk izvēlēties.

Noteikti jāņem vērā dzīvesvieta un pašreizējais dzīves stils. Vai ratus vēlamies iegādāties garām pastaigām vai vien īsiem pārbraucieniem un pārsvarā ikdienā grasāmies pārvietoties ar mazo ar auto? Varbūt ikdiena iekļauj skriešanu un vingrošanu, jo tagad pieejami ratiņi, kur jauko pastaigu ar mazuli var apvienot ar savām sportiskajām aktivitātēm. Ja dzīvojam augstāk nekā pirmajā stāvā, pievēršam uzmanību ratu svaram, lai ikdienā nebūtu jāstaipa pārāk smagi rati. Kā arī, ja mājās ir lifts, vispirms izmēram tā platumu – vai nopirktos ratos tajā vispār varēt iedabūt.

Arī ģimenes locekļu skaits un turpmāk plānotais ģimenes pieaugums ir būtisks faktors. Vai tuvākā laikā tiek plānoti vēl bērni? Ja plāno jau pavisam drīz tikt pie vēl viena mazuļa, der pievērst uzmanību materiālam un multifunkcionāliem ratiņiem. Šāds ieguldījums var atmaksāties. Izvēlētajiem ratiem noteikti vajadzētu būt viegli saliekamiem, lai ietaupītu laiku un nodrošinātu mazulim drošību. Nedrīkst aizmirst, ka rati kalpo kā bērnam, tā vecākiem.

Ļoti būtiska ir ratiņu konstrukcija un izgatavošanas materiāls. Ratiņi var būt ražoti no vieglā tērauda, plastmasas, alumīnija vai šo materiālu sajaukumiem. Vieglākai lietošanai iesakām izvēlēties vieglākos ratiņus, jo rati būs jāizmanto arī tad, kad mazajam būs 10 kg un tas nebūs ļoti viegli. Tieši tāpat ar ratiņu audumu, kam jābūt viegli kopjamam, noņemamam, lai varētu izmazgāt. Jāizvēlas pēc iespējas dabiskāks materiāls, lai rati „elpotu”, kā arī jāpievērš uzmanība tam, lai audums viegli neizbalētu saulē. Savukārt, lai izvairītos no neparedzētiem negadījumiem, ratiem jābūt efektīvai bremžu sistēmai. Bremzēm jābūt pietiekami spēcīgām, lai izturētu spiedienu un pēkšņus grūdienus.

Vēl viens būtisks faktors – kulbas lielums. Tai jābūt tik lielai, lai mazulim ieguldītu tur bez aizķeršanās. Zīdainis mēnesī vidēji izaug par 2cm un ratu kulba vajadzīga vismaz līdz 6 mēnešu vecumam. Ja 6 mēneši aprit ziemā, tad vēl ilgāk. Tāpēc der parēķināt, cik liela kulba būs vajadzīga.

Bērnu rati visās cenu kategorijās šeit: http://220.lv/lv/preces-berniem/rati


RSS RSS

  • CoolSculpting tauku sasaldēšana – vai tā patiešām strādā?
      Vai arī tev, paskatoties spogulī, rodas sajūta, ka varētu un pat vajadzētu atbrīvoties no pāris liekajiem kilogramiem? Kaitinošie “mīlas rokturīši” sānos, “peļu vēderiņi” jeb ļenganie augšdelmi, “riepiņa” uz vēdera – šie ir tikai daži piemēri, kā tauki nevēlamās zonās var negatīvi ietekmēt mūsu izskatu un, līdz ar to, arī pašvērtējumu un nereti arī pašsajū […]
  • Īpaša dizaina mēbeles
    Izturīgas mēbeles noteikti patīk ikvienam cilvēkam, jo tās iespējams izmantot ilgāku laika posmu, tāpēc to izvēlei jābūt rūpīgai. Mēbeļu veikali vienmēr piedāvā plašu preču klāstu, tieši tāpēc Tu varēsi iekārtot jebkuru telpu. Visas bērnu gultas un krāsainie atpūtas krēsli ideāli derēs jebkurai telpai, turklāt visas bērnu mēbeles ir košas un neierastas. Vien […]
  • Ierāmēšana sniedz dažādas iespējas
    Mūsdienās var skaisti ierāmēt teju visu, kas cilvēkam šķiet nozīmīgs, tāpēc ir daudz interesantu variantu. Gleznas, kanvas un pašu uzņemtie foto arī tiek ievietoti rāmītī, turklāt katram darbam var atrast unikālu variantu. Kopumā ierāmēšana ne vien pasargā attiecīgo darbu, bet arī ļauj vairāk izcelt tā krāsas un formas. Tāpat arī foto glezna ir kaut kas […]