Pieejami kombinētie apkures katli privātmājām

Pēdējos gados aizvien vairāk mājsaimniecību izvēlas uzstādīt kombinētos apkures katlus regulāro karstā ūdens vai sistēmas katlu vietā. Šie katli pēc būtības ir augstas efektivitātes ūdens sildītāji un centrālās apkures ierīces, kas nozīmē, ka tie var apsildīt māju un apgādāt to ar karsto ūdeni bez nepieciešamības pēc atsevišķas ūdens tvertnes. Tie mēdz būt kompaktāki nekā citas centrālās apkures sistēmas, jo tie apvieno šīs divas mājsaimniecības funkcijas vienā ierīcē, ko izsaka arī pats nosaukums „kombinētie apkures katli”.

Pateicoties šo katlu kompaktajam izmēram un spējai uzsildīt ūdeni pēc pieprasījuma, tie ir vispiemērotākā izvēle ēkās ar ierobežotu platību un dzīvojamo telpu. Pastāv iespēja iegādāties katlus, kuru kurināšanai tiek izmantotas malka, skaidu briketes, ogles, kā arī kokskaidu granulas.

To privātmāju īpašnieki, kuru mājās ir uzstādīti un ir pieejami kombinētie apkures katli, noteikti var uzskaitīt vairākus pozitīvus ieguvumus, ko sniedz šī apkures sistēma. Galvenokārt var izdalīt vairākas konkrētas īpašības, kas šiem katliem ļāvušas iemantot pieaugošo popularitāti.

Kopumā kombinētie apkures katli ir:

 • Efektīvāki – ja salīdzina ar vecākiem apkures katliem, šie ir daudz izdevīgāki. Gada griezumā jaunākie katlu modeļi ļauj ietaupīt salīdzinoši daudz uz apkures un siltā ūdens rēķiniem.
 • Lētāki – lai arī paša katla izmaksas sākumā varētu šķist diezgan lielas, tomēr tie savā uzbūvē ir vienkāršāki nekā tradicionālās apkures sistēmas, kas nozīmē, ka to uzstādīšana ir ērtāka un lētāka. Brīžos, ja rodas problēmas, arī rezerves daļas var piemeklēt daudz vieglāk.
 • Ātrāki – tā kā nepastāv ūdens tvertne, kas jāuzsilda, tie var nodrošināt neierobežotu karstā ūdens piegādi pēc pieprasījuma.
 • Tīrāki – šāda veida katlu uzstādīšana arī garantē, ka centrālapkures sistēmās parasti veidojas mazāk nosēdumu, jo ūdens neatrodas tvertnē, kur tas var radīt rūsu un netīrumus.

Nevar arī nepieminēt, ka augošā kombinēto apkures katlu popularitāte nozīmē, ka liela daļa apkopes servisu ir zinoši par šāda veida katlu remontu un apkalpošanu. Līdz ar to kvalificētus speciālistus var atrast bez liekām galvassāpēm un arī apkopšanas izmaksas ir pietiekami draudzīgas.

Kombinētos katlus var iegādāties dažādos izmēros un ar dažādiem tehniskajiem parametriem. Neatkarīgi no tā, vai tiek meklēts apkures katls par draudzīgu cenu vai arī cerības tiek liktas uz īpaši ekonomisku modeli, kas palīdzētu ietaupīt uz turpmākajiem rēķiniem, ikviens var atrast tieši to, kas atbilst viņa prasībām un vēlmēm.


RSS RSS

 • 3 padomi drošākiem treniņiem
  Pareizi izpildīti treniņi spēj paveikt neticamas lietas – samazināt iekaisumu, sirds slimību un sirdstriekas risku, uzlabot smadzeņu darbību, kā arī garīgo veselību kopumā. Diemžēl, ne visi cilvēki trenējas un vingro pareizi, kā rezultātā nereti gūst traumas, sākot ar sastieptu muskuli vai izgrieztu potīti, beidzot pat ar locītavas dislokāciju. Vairums no šī […]
 • Ne visi ir piemēroti ģimnāzijām, bet ģimnāzijas ir piemērotas visiem
  Kad sākumskolas izglītība jau iegūta, pārkāptas pirmās klases arī pamatskolā, varbūt pat jau izvirzījušās vēlmes saistībā ar nākotnes profesiju, kas prasa precīzas un eksaktas zināšanas, tiek meklētas alternatīvas vispārējai vidējajai izglītībai un skatiens tiek vērsts ģimnāziju virzienā. Sākumā tās šķiet biedējošas un neaizsniedzamas, tomēr ieskatoties dziļ […]
 • Kāpēc vajadzētu nomainīt logus?
  Visa veida logi jebkurā situācijā ir svarīga daļa no Jūsu mājokļa, jo tie visi galvenokārt ir atbildīgi par konkrētās mājas iemītnieku prieku un komfortu. PVC tipa logi arī tiek piedāvāti atšķirīgos stilos, jo būtiski atšķiras to rāmju forma, izmēri un citas nianses. Vēl liela privilēģija ir rāmja konkrētās krāsas izvēle, jo tā būs izdevība, kā […]