Plēves, polikarbonāta vai stikla siltumnīca – Ko izvēlēties?

siltumnīcaNoteikti visbiežāk cilvēki sev uzdod jautājumu, kuru siltumnīcas segumu izvēlēties. Bieži vien izvēle svārstās starp plēvi, polikarbonātu un stiklu. Ir vairāki kritēriji pēc kuriem izvēlēties piemērotāko pārsegumu. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi saprast, kuru pārseguma veidu izvēlēties, ņemot vērā katra pārseguma labās īpašības.

 Kā zināms, viens no senākajiem seguma veidiem jau no ļoti seniem laikiem ir stikls. To parasti mūsu senči izmantoja visbiežāk. Stikla labākā īpašība ir tāda, ka tas izceļas ar gaismas caurlaidību. Tomēr ne vienmēr tas ir tik ļoti labi, it īpaši vasaras karstākajos mēnešos. Iespējams, ka esi pamanījis, ka stikla siltumnīcu īpašnieki karstākajās dienās mēģina apklāt siltumnīcu ar baltu masku, tādā veidā absorbējot saules gaismu. Kā zināms,pārāk daudz gaismas nav labi, jo tas kaitē augiem. Protams, stikla pozitīvā puse slēpjas tajā, ka tas ir izturīgs pret abrazīvo nodilumu, kā arī stikl siltumnīcas estētiski ir ļoti pievilcīgas.

 Otrs populārākais siltumnīcu pārklājuma veids ir plēve. Parasti cilvēki izvēlas šo pārklājuma veidu, jo tas, salīdzinot ar stiklu, ir daudz lētāks, kā arī to ir iespējams ļoti viegli uzstādīt. Mūsdienās ir pieejami dažādi siltumnīcas plēvju veidi, tāpēc katrs var piemeklēt sev piemērotāko. Mūsdienās ļoti populāra ir burbuļplēve. Šis plēves veids ir veidots no dubultās plēves. Šāda plēve spēj paturēt siltumnīcas iekšienē 10 reizes lielāku siltuma daudzumu, kas attiecīgi ļauj dārzeņiem nogatavoties daudz ātrāk. Izvēloties piemērotāko plēvi, noteikti jāpievērš uzmanība plēves blīvumam. Vislabāk izvēlēties plēvi ar lielāku blīvumu, tādā veidā plēve būs daudz izturīgāka. Siltumnīcas plēves izvēle ir diezgan atbildīgs process, jo Tu noteikti nevēlies, lai jau pēc nedēļas plēve sabojātos un tā būtu jāmaina. Daudzi ražotāji piedāvā arī garantiju līdzpat astoņiem gadiem, tāpēc noteikti pievērs tam uzmanību.

 Ne tik ļoti populārs siltumnīcas pārseguma veids ir polikarbonāta loksnes. Šādas loksnes sastāv no daudzām paralēli izvietotām caurulītēm. Šādas loksnes ir izturīgas pret dažādiem laikapstākļiem, tāpēc ir ļoti labas. Lai gan šāda pārseguma cena ir augstāka nekā, piemēram, stikla un plēves, tomēr jāņem vērā arī tas, ka šāds materiāls ir daudz izturīgāks, tāpēc kalpos ilgāku laiku. Tas, iespējams, būs ilgtermiņa pirkums. Pārsvarā šāda viena loksne maksā 6 eiro kvadrātmetrā, tāpēc tā cena ir diezgan augsta, lai nebūtu pa kabatai ikvienam.

Dažādas siltumnīcas aplūko šeit: http://220.lv/lv/darzam/siltumnicas

Izvēloties siltumnīcas pārklājumu, noteikti vispirms jāsaprot, cik daudz naudas esi gatavs atvēlēt šim pirkumam. Ja esi gatavs atvēlēt vairāk naudas, tad vispiemērotākās būs polikarbonāta caurules, jo tās noteikti kalpos ilgāku laiku. Savukārt, ja naudas līdzekļi ir ierobežoti, tad vari iegādāties plēves vai stikla pārsegumu, ņemot vērā augstāk minētos kritērijus.

 

 


RSS RSS

  • CoolSculpting tauku sasaldēšana – vai tā patiešām strādā?
      Vai arī tev, paskatoties spogulī, rodas sajūta, ka varētu un pat vajadzētu atbrīvoties no pāris liekajiem kilogramiem? Kaitinošie “mīlas rokturīši” sānos, “peļu vēderiņi” jeb ļenganie augšdelmi, “riepiņa” uz vēdera – šie ir tikai daži piemēri, kā tauki nevēlamās zonās var negatīvi ietekmēt mūsu izskatu un, līdz ar to, arī pašvērtējumu un nereti arī pašsajū […]
  • Īpaša dizaina mēbeles
    Izturīgas mēbeles noteikti patīk ikvienam cilvēkam, jo tās iespējams izmantot ilgāku laika posmu, tāpēc to izvēlei jābūt rūpīgai. Mēbeļu veikali vienmēr piedāvā plašu preču klāstu, tieši tāpēc Tu varēsi iekārtot jebkuru telpu. Visas bērnu gultas un krāsainie atpūtas krēsli ideāli derēs jebkurai telpai, turklāt visas bērnu mēbeles ir košas un neierastas. Vien […]
  • Ierāmēšana sniedz dažādas iespējas
    Mūsdienās var skaisti ierāmēt teju visu, kas cilvēkam šķiet nozīmīgs, tāpēc ir daudz interesantu variantu. Gleznas, kanvas un pašu uzņemtie foto arī tiek ievietoti rāmītī, turklāt katram darbam var atrast unikālu variantu. Kopumā ierāmēšana ne vien pasargā attiecīgo darbu, bet arī ļauj vairāk izcelt tā krāsas un formas. Tāpat arī foto glezna ir kaut kas […]