Podologs Anita Vancāne atjaunos pēdu veselību un skaistumu

podologs-anita-vancane

Tā kā savas dzīves laikā cilvēks vidēji 3 reizes apiet apkārt ekvatoram, kājām un sevišķi pēdām ir milzīga slodze. Ar dažādām pēdu problēmām un slimībām mēdz saskarties liela daļa no mums. Piemēram, ieauguši nagi, ādas sabiezējumi, kārpas, biezi nagi būtiski var samazināt dzīves kvalitāti, jo traucē pilnvērtīgi baudīt ikdienu, rada diskomforta un neērtības sajūtu. Podologs Anita Vancāne prof. Jāņa Ķīša Dermatoloģijas klīnikā dos iespēju atjaunot veselību un pēdu skaistumu, ievērojot diskrētumu un neitralitāti.

Kas ir podologs?

Podologs ir speciālists – ārstniecības persona, kas ieguvusi profesionālo izglītību, piedalās pacientu ārstēšanā, konsultāciju veidā izglīto un palīdz rehabilitācijas procesā.  Speciālista pārziņā ietilpst bojājumu skartas pēdas novērtēšana, ārstēšana, aprūpe, kā arī rehabilitācija.

Tāpat daudz tiek strādāts ar pēdas apstrādi, ja nepieciešams arī ārstēšanu ar medikamentiem, individuālu līdzekļu izgatavošanu.

Rezumējot visu iepriekš minēto, podologa funkcijas ir precīza pēdas aprūpes procedūra, diagnostika, lokāli lietojamo medikamentu pielietošana, ķirurģisko manipulāciju veikšana. Kā saka A.Vancāne: “Vienmēr piedāvāju kopēju pieredzi, ne tikai profesionālu un kvalitatīvu pakalpojumu. Beigu beigās tieši kājas aizvedīs tur, kur sirds vēlas.” Speciāliste nestrādā tikai ar problēmu skartajām vietām, bet gan skatās pacientu kopainā.

Vai podolgs ir tas pats, kas pedikīra meistars?

Nē, tā pavisam noteikti nav. Būtiskākā atšķirība – pedikīra meistars strādā ar veselu, netraumētu pēdu un veicina estētisko skaistumu, uzlabo pēdas vizuālo izskatu. Savukārt, podologs novērtē kāju nagu un pēdas stāvokli, konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, veic dažādus izmeklējumus. Izplatītākās pēdu slimības ir ādas sabiezējumi, plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos, ieauguši nagi, nagu formas izmaiņas, nagu krāsas izmaiņas, varžacis, kārpas, dažādas čūlas, ādas sēnītes, nagu sēnītes, nagu sabiezējumi. Visas šīs problēmas ir atrisināmas un ārstējamas.

Podologa vizītes laikā, iespējams, būs jāpārbauda spiediena sajūta, temperatūras sajūtas, pulss, ādas krāsas pārmaiņas, nagu struktūru u.c. Pedikīra meistars neveic nevienu no šīm darbībām, turklāt veicot pedikīru pēdām, kas nav pilnībā veselas, pastāv liels risks traumēt tās  vēl vairāk. Dermatoloģijas klīnikas speciālisti un A.Vancāne palīdzēs gan profilaktiskas pārbaudes laikā, gan jau progresējošu saslimšanu gadījumos. Protams, jo ātrāk dosieties pie speciālista, jo labāk!

Kāpēc pēdu saslimšanām un problēmām jāpievērš īpaša uzmanība?

Pēdas patiesībā ir viens no nozīmīgākajām cilvēka ķermeņa daļām, jo uz tām atrodas visu orgānu replikas. Stimulējot pēdas, iespējams stimulēt arī attiecīgos orgānus. Vissvarīgāk par pēdām rūpēties paaugstināta riska pacientiem, piemēram, pavāriem, pārdevējiem, cukura diabēta slimniekiem. Lai pārbaudītu savu pēdu stāvokli, piesakies vizītei pie profesionālās A.Vancānes Dermatoloģijas klīnikā Firsa Sadovņikova ielā 20, A ieeja, 4.st., 413.kab., tel. 28699111.


RSS RSS

  • Ko darīt vasaras brīvlaikā?
    Skolēniem vārdu salikums “vasaras brīvlaiks” ir nu ļoti tīkams ausīm! Ko tik nevar sadarīt, piedzīvot, izbaudīt vasaras brīvlaikā, kad pats galvenais un labākais aspekts tajā visā – nav jāiet uz skolu! Tiesa, mūsdienu tehnoloģijas savās “ķetnās” ievelk ne vienu vien jauno prātu, kad puse (teju labākajā gadījumā) vasaras tiek pavadīta pie datora ekrāna, spēlē […]
  • Vajadzīga jauna parfimērija? Ielūkojieties te!
    Ikviens no klientiem pavisam noteikti jau zina, kuras tieši ir viņa iecienītākās smaržas. Tieši tādēļ smaržu interneta veikals dod iespēju saņemt visu vajadzīgo ļoti īsā laikā. Īpaši veidotie raksti būs ideāli piemēroti cilvēkiem, kas tiešām vēlas kārtīgi iepazīt ikvienu no redzamajiem aromātiem. Saprotams, ka piemērotas lietas spēs sameklēt visas sievietes […]
  • Piemērots aizdevums Jūsu tēriņiem
    Katrā aizņemšanās reizē klientiem ir būtiski, lai konkrētais kredīts būtu izcili piemērots viņu ienākumiem un reālajām iespējām atmaksāt. Kredīti ir veidoti no vairākiem faktoriem, tāpēc ir jāpievērš uzmanību katram no tiem, lai spētu izanalizēt, kurš no tiem ir labākais.Vispirms jau jāsaprot, ka aizdevums ir unikāls jau ar to vien, ka ikvienam no tiem ir pa […]