Podologs Anita Vancāne atjaunos pēdu veselību un skaistumu

podologs-anita-vancane

Tā kā savas dzīves laikā cilvēks vidēji 3 reizes apiet apkārt ekvatoram, kājām un sevišķi pēdām ir milzīga slodze. Ar dažādām pēdu problēmām un slimībām mēdz saskarties liela daļa no mums. Piemēram, ieauguši nagi, ādas sabiezējumi, kārpas, biezi nagi būtiski var samazināt dzīves kvalitāti, jo traucē pilnvērtīgi baudīt ikdienu, rada diskomforta un neērtības sajūtu. Podologs Anita Vancāne prof. Jāņa Ķīša Dermatoloģijas klīnikā dos iespēju atjaunot veselību un pēdu skaistumu, ievērojot diskrētumu un neitralitāti.

Kas ir podologs?

Podologs ir speciālists – ārstniecības persona, kas ieguvusi profesionālo izglītību, piedalās pacientu ārstēšanā, konsultāciju veidā izglīto un palīdz rehabilitācijas procesā.  Speciālista pārziņā ietilpst bojājumu skartas pēdas novērtēšana, ārstēšana, aprūpe, kā arī rehabilitācija.

Tāpat daudz tiek strādāts ar pēdas apstrādi, ja nepieciešams arī ārstēšanu ar medikamentiem, individuālu līdzekļu izgatavošanu.

Rezumējot visu iepriekš minēto, podologa funkcijas ir precīza pēdas aprūpes procedūra, diagnostika, lokāli lietojamo medikamentu pielietošana, ķirurģisko manipulāciju veikšana. Kā saka A.Vancāne: “Vienmēr piedāvāju kopēju pieredzi, ne tikai profesionālu un kvalitatīvu pakalpojumu. Beigu beigās tieši kājas aizvedīs tur, kur sirds vēlas.” Speciāliste nestrādā tikai ar problēmu skartajām vietām, bet gan skatās pacientu kopainā.

Vai podolgs ir tas pats, kas pedikīra meistars?

Nē, tā pavisam noteikti nav. Būtiskākā atšķirība – pedikīra meistars strādā ar veselu, netraumētu pēdu un veicina estētisko skaistumu, uzlabo pēdas vizuālo izskatu. Savukārt, podologs novērtē kāju nagu un pēdas stāvokli, konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, veic dažādus izmeklējumus. Izplatītākās pēdu slimības ir ādas sabiezējumi, plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos, ieauguši nagi, nagu formas izmaiņas, nagu krāsas izmaiņas, varžacis, kārpas, dažādas čūlas, ādas sēnītes, nagu sēnītes, nagu sabiezējumi. Visas šīs problēmas ir atrisināmas un ārstējamas.

Podologa vizītes laikā, iespējams, būs jāpārbauda spiediena sajūta, temperatūras sajūtas, pulss, ādas krāsas pārmaiņas, nagu struktūru u.c. Pedikīra meistars neveic nevienu no šīm darbībām, turklāt veicot pedikīru pēdām, kas nav pilnībā veselas, pastāv liels risks traumēt tās  vēl vairāk. Dermatoloģijas klīnikas speciālisti un A.Vancāne palīdzēs gan profilaktiskas pārbaudes laikā, gan jau progresējošu saslimšanu gadījumos. Protams, jo ātrāk dosieties pie speciālista, jo labāk!

Kāpēc pēdu saslimšanām un problēmām jāpievērš īpaša uzmanība?

Pēdas patiesībā ir viens no nozīmīgākajām cilvēka ķermeņa daļām, jo uz tām atrodas visu orgānu replikas. Stimulējot pēdas, iespējams stimulēt arī attiecīgos orgānus. Vissvarīgāk par pēdām rūpēties paaugstināta riska pacientiem, piemēram, pavāriem, pārdevējiem, cukura diabēta slimniekiem. Lai pārbaudītu savu pēdu stāvokli, piesakies vizītei pie profesionālās A.Vancānes Dermatoloģijas klīnikā Firsa Sadovņikova ielā 20, A ieeja, 4.st., 413.kab., tel. 28699111.


RSS RSS

  • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
    Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
  • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
    Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
  • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
    Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]