Profesionālu arhitektu pakalpojumi – G. Birkerta stāsts

profesionālu arhitektu pakalpojumi

Gunārs Birkerts ir viens no zināmākajiem latviešu arhitektiem, kas savu darbu nospiedumus atstājis arī nākošajām paaudzēm. Lieliskais arhitekts savu dzimteni vietu nav aizmirsis un intervijās uzsvēris, ka lai gan dzīvo ASV, viņš ir latvietis: „Mans spēks nenāk no lielās Amerikas, nē, tas nāk no Latvijas!” Tādu profesionālu arhitektu pakalpojumi, kā G. Birkerta sniegums ir vēsturiska vērtība.

G. Birkerta biogrāfija

1925.gada 17.janvārī Rīgā dzimis pasaules slavu arhitektūrā iemantojušais arhitekts Gunārs Birkerts dzimis. Viņš ir mācījies Rīgas 1.ģimnāzijā,  1949.gadā beidza Štutgartes Tehnisko augstskolu Vācijā, kur ieguvis arhitekta inženiera grādu. Savukārt, uzreiz pēc studijām Vācijā arhitekts pārcēlās uz ASV, kur 1950.gadā sāka strādāt arhitektu birojā Perkins and Will Čikāgā, bet no 1951.gada sāka darbu Ēro Sārinena birojā Blūmfīldhilzā, Mičiganā, kura laikā piedalījās General Motors Tehniskā centra izveidē.

1954. gadā Akronas Mākslas institūts G.Birkertam piešķīra Gada jaunā dizainera nosaukumu un tas bija pavērsiena punkts arhitekta biogrāfijā.  1956.gadā viņš uzsāka darbu Minoru Jamasaki birojā Birmingemā, Mičiganā un kā firmas galvenais projektētājs veidojis Reynolds Metals kantora ēku.

G.Birkerts sniedzis ne tikai arhitektu pakalpojumus, bet arī ir bijis profesors vairākās universitātēs, goda biedrs vairākās organizācijas – goda profesors Mičiganas, Oklahomas, Ilinoisas universitātē un Amerikas akadēmijā Romā, Amerikas arhitektu savienības un Latvijas Arhitektu savienībā, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis kopš 1991.g., Rīgas Tehniskās universitātes goda doktors kopš 1990.gada un Greiema fonda loceklis.

Nozīmīgākie arhitekta darbi

Birkerts ir projektējis daudzus nozīmīgus objektus un sniedzis arhitekta pakalpojumus nozīmīgu ēku radīšanā, piemēram,  Federālo rezervju banka Mineapolē, Stikla muzejs Korningā, Modernās mākslas muzejs Hjūstonā, Aiovas universitātes tieslietu koledžs, “Domino” firmas galvenā mītni Anarborā, ASV vēstniecība Venecuēlā u. c. Viens no pēdējā laika slavenākajiem darbiem Latvijā ir Gaismas pils – Nacionālā bibliotēka. Šim projektam 2000.gadā piešķirta Čikāgas (ASV) Arhitektūras un dizaina muzeja dibinātā Amerikas arhitektūras balva.

Par savu izcilo sniegumu un arhitekta pakalpojumiem saņēmis vairākas godalgas, kā, piemēram, Arnolda V. Brunnera piemiņas balvu, Mičiganas mākslas balvu, Mičiganas Arhitektu savienības, Amerikas Arhitektu savienības Detroitā un studentu organizācijas Tau Sigma Delta zelta medaļu.


RSS RSS

  • 7 labākie veidi, kā samazināt auto izdevumus
    Vēloties samazināt auto uzturēšanas izmaksas, pirmais, kas nāk prātā, ir izdevīgākās degvielas cenas atrašana. Tomēr ir vēl daudz un dažādi veidi, kā tēriņus padarīt maciņam draudzīgākus. Izvēlies labāko apdrošināšanu Octas iegāde ir izdevumi, no kuriem izvairīties nevar, taču var tos samazināt, atrodot izdevīgāko variantu. Velti laiku tam, lai salīdzinātu v […]
  • Darba galdi, frēzes un virpas
    Dažāda svara un izmēra darba iekārtas noderēs Jūsu plānu materializēšanai. Preču labākai iepazīšanai eksperti vienmēr pievieno arī foto un noteiktus paskaidrojumus. Metāla apstrādes jaudīgākās iekārtas Šīs iekārtas, lielākoties, izgatavotas tieši metālapstrādes nozarei, lai būtu vienkāršāk strādāt. Metāla izstrādājumu apstrādei paredzētie instrumenti kalpos […]
  • Kā es atkal iemīlēju riteņbraukšanu?
    Pirmo reizi par velosipēda nepieciešamību aizdomājos pagājušajā vasarā, kad saņēmu uzaicinājumu no draugiem doties velo pārgājienā uz trim dienām. Lai arī braukt ar divriteni iemācījos jau bērnībā, pabeidzot studijas un sākot strādāt, saspringtajā ikdienas ritmā aizmirsu par to, ka pastāv arī šādas aktivitātes. Sākumā izlēmu, ka velo pārgājienā nedošos, jo p […]