Profesionālu arhitektu pakalpojumi – G. Birkerta stāsts

profesionālu arhitektu pakalpojumi

Gunārs Birkerts ir viens no zināmākajiem latviešu arhitektiem, kas savu darbu nospiedumus atstājis arī nākošajām paaudzēm. Lieliskais arhitekts savu dzimteni vietu nav aizmirsis un intervijās uzsvēris, ka lai gan dzīvo ASV, viņš ir latvietis: „Mans spēks nenāk no lielās Amerikas, nē, tas nāk no Latvijas!” Tādu profesionālu arhitektu pakalpojumi, kā G. Birkerta sniegums ir vēsturiska vērtība.

G. Birkerta biogrāfija

1925.gada 17.janvārī Rīgā dzimis pasaules slavu arhitektūrā iemantojušais arhitekts Gunārs Birkerts dzimis. Viņš ir mācījies Rīgas 1.ģimnāzijā,  1949.gadā beidza Štutgartes Tehnisko augstskolu Vācijā, kur ieguvis arhitekta inženiera grādu. Savukārt, uzreiz pēc studijām Vācijā arhitekts pārcēlās uz ASV, kur 1950.gadā sāka strādāt arhitektu birojā Perkins and Will Čikāgā, bet no 1951.gada sāka darbu Ēro Sārinena birojā Blūmfīldhilzā, Mičiganā, kura laikā piedalījās General Motors Tehniskā centra izveidē.

1954. gadā Akronas Mākslas institūts G.Birkertam piešķīra Gada jaunā dizainera nosaukumu un tas bija pavērsiena punkts arhitekta biogrāfijā.  1956.gadā viņš uzsāka darbu Minoru Jamasaki birojā Birmingemā, Mičiganā un kā firmas galvenais projektētājs veidojis Reynolds Metals kantora ēku.

G.Birkerts sniedzis ne tikai arhitektu pakalpojumus, bet arī ir bijis profesors vairākās universitātēs, goda biedrs vairākās organizācijas – goda profesors Mičiganas, Oklahomas, Ilinoisas universitātē un Amerikas akadēmijā Romā, Amerikas arhitektu savienības un Latvijas Arhitektu savienībā, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis kopš 1991.g., Rīgas Tehniskās universitātes goda doktors kopš 1990.gada un Greiema fonda loceklis.

Nozīmīgākie arhitekta darbi

Birkerts ir projektējis daudzus nozīmīgus objektus un sniedzis arhitekta pakalpojumus nozīmīgu ēku radīšanā, piemēram,  Federālo rezervju banka Mineapolē, Stikla muzejs Korningā, Modernās mākslas muzejs Hjūstonā, Aiovas universitātes tieslietu koledžs, “Domino” firmas galvenā mītni Anarborā, ASV vēstniecība Venecuēlā u. c. Viens no pēdējā laika slavenākajiem darbiem Latvijā ir Gaismas pils – Nacionālā bibliotēka. Šim projektam 2000.gadā piešķirta Čikāgas (ASV) Arhitektūras un dizaina muzeja dibinātā Amerikas arhitektūras balva.

Par savu izcilo sniegumu un arhitekta pakalpojumiem saņēmis vairākas godalgas, kā, piemēram, Arnolda V. Brunnera piemiņas balvu, Mičiganas mākslas balvu, Mičiganas Arhitektu savienības, Amerikas Arhitektu savienības Detroitā un studentu organizācijas Tau Sigma Delta zelta medaļu.


RSS RSS

  • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
    Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
  • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
    Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
  • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
    Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]