Sagatavo savu automašīnu ziemas sezonai!

kaskoNeizbēgami tuvojas ziema. Laiks, kad ne tikai mums pašiem jāparūpējas par imunitātes stiprināšanu un jāmeklē biezāks apģērbs. Arī automašīna ir jāsagatavo aukstajam laikam.

Riepas

Ņemot vērā Latvijā valdošos laika apstākļus, automašīnai jāpiemeklē atbilstošas riepas. Ministru Kabineta noteikumos teikts, ka visiem auto, sākot ar 1.decembri, jābūt ziemas riepām, tādēļ parūpējies par to iegādi un uzstādīšanu laicīgi. Riepu protektora biezumam jābūt vismaz 4 mm. Lai arī kāds var uzskatīt, ka riepu veids neiespaido braukšanas drošību, patiesībā tās to ļoti ietekmē. Braucot ziemā ar vasaras riepām, jūs ne tikai pārkāpjat noteikumus, bet arī apdraudat savu un apkārtējo drošību.

Degviela

Lai ziemas laikā bez problēmām iedarbinātu automašīnu, ieteicams izmatot arktisko jeb ziemas dīzeļdegvielu. Ja izmantosit degvielu, kas piemērota vasaras sezonai, bojāsit auto, jo šāda degviela ātri vien “aizķepina” filtrus. Jebkurā gadījumā, filtru pārbaude nenāk par ļaunu.

Akumulators

Šī ir vēl viena lietai, kurai ziemas sezonā jāpievērš īpaša uzmanība. Aukstajā laikā akumulators nespēj saražot tikpat daudz enerģijas kā vasarā, tādēļ var gadīties, ka būs problēmas ar auto iedarbināšanu. Ja akumulatora jauda nav pietiekami liela, to nepieciešams uzlādēt vai nomainīt. Jāņem vērā, ka pirmos trīs gadus pēc iegādes, akumulatoram vajadzētu darboties labi.

Ziemas auto inventārs

Tādām lietām kā: sniega slotiņai, ledus skrāpim un lāpstai, vajadzētu būt ikvienā auto. Ja arī uzskatāt, ka esat labs šoferis, nekad nevar zināt, kā laika apstākļi var ietekmēt braukšanu. Iestigšana sniegā mēdz būt diezgan bieža parādība Latvijā, un tad bez lāpstas neiztikt. Savukārt, ja ledus tīrīšanai no stikliem izmantojat, piemēram, kartes no maka, riskējat sabojāt ne tikai auto vizuālo izskatu, bet arī karti.

Logu tīrīšana slotiņas

Arī ziemā logu tīšanas slotiņas var būt nepieciešamas, tādēļ pirms aukstā laika iestāšanās pārbaudiet, kāds logu tīrīšanas līdzeklis tiek izmantots. Tā sastāvā jābūt spirtam, lai slotiņas nepiesaltu pie stikla. Arī šīs detaļas ir jāmaina, turklāt vismaz divreiz gadā. Nelietota slotiņa ne tikai slikti pildīs funkciju, bet arī var sabojāt stiklu.

Slēdzenes

Aukstā laikā automašīnas slēdzenes un durvju gumijas mēdz sasalt, tādēļ vajadzētu sarūpēt līdzekļus, kas piemēroti šādu problēmu novēršanai. Ir pieejami gan izsmidzināmi, gan smērējami līdzekļi.

Apdrošināšana

Ja iepriekš mēs vairāk runājām par auto detaļām un to piemērošanu ziemai, tad tagad pievērsīsimies nedaudz plašāka mēroga lietai, kuru arī būtu ieteicams iegādāties, gaidot ziemu. Kā zināms, aukstajos mēnešos pieaug negadījumu skaits, ko ietekmē sliktie laika apstākļi. Lai arī OCTA visiem ir obligāta, tā tomēr nespēj jūs pasargāt no visiem riskiem. Turpretī KASKO apdrošināšana ir tieši tas, kas jums nepieciešams, jo pasargās no teju jebkura riska. Iegādāties šo apdrošināšanu var ātri – izvēloties interesējošo apdrošinātāju un ieejot viņa mājas lapā, ir jāatrod rīks – KASKO kalkulators. Ar tā palīdzību noteiksit polises cenu, un pēc tam apdrošināšanu turpat arī varēsit iegādāties. Izmēģini uzreiz:

http://www.compensa.lv/privatpersonam/kasko/

Ir lietas, uz kurām vajag taupīt. Drošība nav viena no tām. Veiksmīgu ceļu!


RSS RSS

  • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
    Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
  • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
    Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
  • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
    Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]