Tūrisma teltis : kā izvēlēties piemērotāko?

teltisPlānojot doties pārgājienā vai vienkārši atpūsties pie dabas, noderīga būs telts. Piedāvājums ir plašs, taču teltis mēdz atšķirties gan pēc to specifikas, gan cenas. Kā zināt, kuru izvēlēties?

Turpinājumā vairāki faktori, kas palīdzēs izvēlēties vajadzībām piemērotāko telti.

Telts veids

Pirmkārt, teltis var iedalīt pēc to veida – piemēram, universālās un konkrētajām situācijām paredzētās. Universālās teltis noderīgas praktiski jebkurai situācijai – piemēram, nakšņošanai kempingā vai piemājas dārzā. Specifiskās teltis vairāk piemērotas kādai konkrētai vajadzībai, piemēram, pārgājienam kalnos.

Otrkārt – teltis dalās arī sezonu kategorijās. Piemēram, 3 sezonu telts vairāk paredzēta siltākiem laika apstākļiem, taču 4 sezonu teltīs iespējams nakšņot arī gada aukstajā sezonā – no telts virsmas sniegs viegli noslīd un pati telts ir stabila, izturīga.

Iegādāties var šeit: 220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/turisms/teltis.

Telts konstrukcija

Lai arī varētu šķist, ka telts konstrukcija ir tikai gaumes jautājums, tomēr tas nav gluži tiesa – tieši no tās atkarīga telts izturība. Piemēram, stipra vēja gadījumā piemērotāks risinājums būs telts ar krustveida loku konstrukciju. Tāpat arī šādas teltis ir vienkāršāk uzstādāmas akmeņainās un nelīdzenās vietās.

Telts uzstādīšana

Vēl viens būtisks faktors, kam pievērst uzmanību – cik ātri un vienkārši telts ir uzstādāma. Un vēl kāds ieteikums – neatkarīgi no tā, vai esi iegādājies jaunu telti vai plāno ņemt līdzi jau vairakkārt izmantoto, vienmēr pirms došanās ceļā pamēģini salikt telti un pārliecinies, ka tā ir teicamā kārtībā.

Telts izmēri

Izvēloties telti, jāņem vērā, cik cilvēkiem tā paredzēta. Jāpiebilst arī, ka teltis, kas paredzētas vairākām personām, būs arī augstākas. Tātad, ja esi augumā garš, vari izvēlēties telti, kas ir paredzēta lielākam personu skaitam.

Vieta personīgajām mantām

Tāpat uzmanība jāpievērš arī tam, kur un kā uzglabāt personīgās mantas – apģērbu, apavus, somas u.c. Viens no variantiem ir izvēlēties telti ar speciālu priekštelpu. Tur var novietot ne tikai mantas, bet sliktu laika apstākļu gadījumā arī ierīkot ‘’virtuvīti’’. Taču pastāv arī iespēja iegādāties lielāku telti, lai tajā brīvi ietilptu arī visas mantas.

Guļamtelpu skaits

Ja teltī paredzēts gulēt vairākām personām, labs risinājums ir vairākas guļamtelpas – tādā veidā jūs netraucēsiet viens otram.

Mitrumizturība

Vēl viens ļoti svarīgs faktors ir mitrumizturība. Jo tās rādītājs būs lielāks, jo labāk un ilgāk telts kalpos. Piemēram, teltis, kuru mitrumizturības rādītājs ir 2500 mm un vairāk, spēs izturēt praktiski jebkuru, arī ļoti spēcīgu, lietusgāzi. Tādēļ, ja telts noturība ir mazāka par 1000 mm, lietus laikā var nākties piedzīvot nepatīkamus brīžus – teltī var nokļūt mitrums, turklāt spēcīgais lietus var izsist caurumu telts materiālā.

Ventilācija

Karstā laikā ļoti noderīga būs ventilācija. Tā nodrošinās labāku naktsmieru  un sniegs lielāku komfortu.

Slāņu skaits

Ir nopērkamas vairāku slāņu teltis – piemēram, telts ar vienu slāni būs vieglāka, taču to vajadzētu izvēlēties ar labu ventilāciju (lodziņiem), pretējā gadījumā teltī krāsies kondensāts.

Turpretī divslāņu teltīs kondensāts sakrājas uz ārējā telts klājuma, tādēļ svarīgi, lai starp pirmo un otro slāni attālums būtu pietiekami liels (7-10 cm). Jāpiebilst arī, ka divslāņu telts labāk saglabā telts iekšējo siltumu.

Uzstādot divslāņu telti, jāseko līdzi, lai tā būtu maksimāli nostiepta, pretējā gadījumā lietus vai vēja dēļ tās karkass var ieliekties un telts zaudē savu funkcionalitāti.

Telts svars

Dodoties pārgājienos ar kājām, kur telts jānes līdzi, protams, svarīgs ir arī tās svars. Jo vieglāka telts, jo vienkāršāk pārnēsājama tā būs. Tomēr šo faktoru noteikti vajadzētu vērtēt kopā ar citiem kritērijiem, jo tikai tā iespējams izdarīt piemērotāko izvēli.

Ārējais un iekšējais materiāls

Visbiežāk telts iekšpuse veidota no viegla un gaisīga materiāla – elpojoša poliestera vai neilona. Svarīgi arī, lai telts iekšpusē ir grīda. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, no kāda materiāla tā veidota.

Telts virsējā daļa ir no izturīgāka materiāla, kas pasargā no nelabvēlīgu laika apstākļu ietekmes.

Papildus aprīkojums

Lai naktsmieru netraucētu odi un citi insekti, noderīgs būs arī moskītu tīkls.

Izvēloties telti, pievērs uzmanību vairākiem kritērijiem un izvēlies to, kura patīk ne tikai vizuāli, bet arī teicami pildīs savas funkcijas.


RSS RSS

  • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
    Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]
  • Riepu centrs – riepu montāža
    Jebkurā gadījumā cilvēkiem ir jāiegulda līdzekļi, lai viņu personīgais auto būtu ļoti labā stāvoklī. Jebkurš no visiem speciālistiem būs spējīgs Jums palīdzēt izvēlēties atbilstošāko riepu komplektu variantu, kas būtu visādā ziņā Jums pielāgots. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida piedāvājumiem, kas ir noderīgi visiem, kam nepieciešams ļoti kvalitat […]
  • Izklaides iespējas interneta vidē
    Gadījumā, ja Jums ir vēlēšanās izmēģināt ko jaunu, šie interesentie piedāvājumi visādā ziņā varētu būt pilnībā tam piemēroti. Konkrēti kazino online un sporta totalizators ir vieni no populārākajiem variantiem, ko dalībnieki šobrīd izvēlas, lai izmēģinātu savu veiksmi. Varēsiet baudīt visas piedāvātās privilēģijas un interesantās iespējas, ko sagatavojuši ko […]