Vai ir iespējams iegādāties sporta apavus, kas ideāli piemēroti jūsu kājām?

sporta apaviŠāds jautājums nodarbina ne vienu vien cilvēku, kas plāno sākt vai jau ir sācis nodarboties ar sportu. Protams, tikpat svarīgi ir arī atrast labus apavus brīvajam laikam. Ne vienmēr zinām to, kas būtu jāņem vērā, lai apavi sportam un atpūtai būtu piemēroti tieši mūsu pēdām.

Pirmā lieta, kurai jāpievērš uzmanība, ir pēdas tips. Plakanā pēda parasti vērsta uz iekšpusi. Ja pēdai ir augsts un stingrs izliekums un tā ir vērsta uz ārpusi, arī pārvietojoties tā ieņems šādu pozīciju. Protams, ir arī pēdas ar vidēju izliekumu, proti, staigājot tās neizliecas ne uz vienu, ne otru pusi.

Kā tad vispār ir iespējams noteikt savu pēdu tipu? To var izdarīt gan sēžot, gan stāvot. Mērījumus veic uz vienas lapas. Vispirms apsēdieties un izmēriet pēdu garumu, bet pēc tam piecelieties un izdariet to pašu. Ja, atrodoties stāvus pozīcijā, jūsu pēdas ir par 6 milimetriem garākas nekā tad, kad jūs sēžat, tas norāda, ka jums, iespējams, ir plakanā pēda, kura vērta uz iekšpusi. Savukārt, ja mērījumi ir aptuveni vienādi, visticamāk, jūsu pēdai ir augsts un stingrs izliekums, bet normālai pēdai mērījumi parasti ir kaut kur starp abiem iepriekš minētajiem.

Ja vēlaties iegādāties apavus sportam, jums jāņem vērā, ka ir pieejami vairāki to veidi:

 • Polsterētie. Tie parasti paredzēti cilvēkiem, kuru pēdas ir ar augstu izliekumu. Lai to kompensētu, apavu vidusdaļā ir polsterējums. Zoles parasti ir vairāk vai mazāk izliektas, lai stabilizētu gaitu.
 • Apavi, kas nepieciešami gaitas regulēšanai. Tādi parasti nepieciešami cilvēkiem, kuriem ir plakanā pēda. Šādi sporta apavi ir taisnas formas un ar stingru zoli.
 • Sporta apavi stabilitātei. Šos apavus nēsā cilvēki ar normālām pēdām, kurām nav izteiktu izliekumu. Tiesa gan, pašiem apaviem ir neliels izliekums, taču zole ir mīkstāka.

Kā lai zina, kurus apavus izvēlēties?

Kad nākamreiz dosities uz veikalu iegādāties sporta apavus, esiet gatavi tur pavadīt vairāk nekā 10 minūtes, jo ideāli piemērotu apavu atrašana prasa laiku. Nekautrējieties jautāt padomu un palīdzību pārdevējiem, viņu uzdevums ir konsultēt pircējus.

Uz veikalu ieteicams doties pēcpusdienā vai vakarā, kad pēdas ir mazliet pietūkušas. Tā jūs nenopirksit apavus, kas ir par mazu. Kājās ieteicams vilkt tāda biezuma zeķes, kādas nēsājat, kad sportojat. Neiespringstiet uz apavu izmēru, jo, atkarībā no zīmola, tie var atšķirties. Noskaidro savu izmēru un pērc internetā:

http://220.lv/lv/apgerbi_apavi_aksesuari

Apaviem jābūt tādiem, lai tie pietiekami stingri piegultu kājai, taču nespiestu. Pārliecinieties, ka purngals ir brīvs, lai tas netraucē kustināt kāju pirkstus. Pārbaudiet, vai vajadzības gadījumā ir iespējams nomainīt apavu iekšējās zolītes.

Runājot par apaviem atpūtai, šeit primārais nosacījums ir ērtība un funkcionalitāte. Izvēlaties tādas kurpes, kedas, botas u.c. veida apavus, kas ļauj jums brīvi iet, skriet un darīt citas lietas.

Apavi sportam un atpūtai mūsdienās ir pieejami ne tikai lielveikalos, bet arī interneta veikalos, turklāt nereti par zemākām cenām, tādēļ, ja jūs esat pilnībā pārliecināti par savu izvēli, apavu iegādi iespējams veikt arī internetā.


RSS RSS

 • 3 padomi drošākiem treniņiem
  Pareizi izpildīti treniņi spēj paveikt neticamas lietas – samazināt iekaisumu, sirds slimību un sirdstriekas risku, uzlabot smadzeņu darbību, kā arī garīgo veselību kopumā. Diemžēl, ne visi cilvēki trenējas un vingro pareizi, kā rezultātā nereti gūst traumas, sākot ar sastieptu muskuli vai izgrieztu potīti, beidzot pat ar locītavas dislokāciju. Vairums no šī […]
 • Ne visi ir piemēroti ģimnāzijām, bet ģimnāzijas ir piemērotas visiem
  Kad sākumskolas izglītība jau iegūta, pārkāptas pirmās klases arī pamatskolā, varbūt pat jau izvirzījušās vēlmes saistībā ar nākotnes profesiju, kas prasa precīzas un eksaktas zināšanas, tiek meklētas alternatīvas vispārējai vidējajai izglītībai un skatiens tiek vērsts ģimnāziju virzienā. Sākumā tās šķiet biedējošas un neaizsniedzamas, tomēr ieskatoties dziļ […]
 • Kāpēc vajadzētu nomainīt logus?
  Visa veida logi jebkurā situācijā ir svarīga daļa no Jūsu mājokļa, jo tie visi galvenokārt ir atbildīgi par konkrētās mājas iemītnieku prieku un komfortu. PVC tipa logi arī tiek piedāvāti atšķirīgos stilos, jo būtiski atšķiras to rāmju forma, izmēri un citas nianses. Vēl liela privilēģija ir rāmja konkrētās krāsas izvēle, jo tā būs izdevība, kā […]