Vai ir iespējams iegādāties sporta apavus, kas ideāli piemēroti jūsu kājām?

sporta apaviŠāds jautājums nodarbina ne vienu vien cilvēku, kas plāno sākt vai jau ir sācis nodarboties ar sportu. Protams, tikpat svarīgi ir arī atrast labus apavus brīvajam laikam. Ne vienmēr zinām to, kas būtu jāņem vērā, lai apavi sportam un atpūtai būtu piemēroti tieši mūsu pēdām.

Pirmā lieta, kurai jāpievērš uzmanība, ir pēdas tips. Plakanā pēda parasti vērsta uz iekšpusi. Ja pēdai ir augsts un stingrs izliekums un tā ir vērsta uz ārpusi, arī pārvietojoties tā ieņems šādu pozīciju. Protams, ir arī pēdas ar vidēju izliekumu, proti, staigājot tās neizliecas ne uz vienu, ne otru pusi.

Kā tad vispār ir iespējams noteikt savu pēdu tipu? To var izdarīt gan sēžot, gan stāvot. Mērījumus veic uz vienas lapas. Vispirms apsēdieties un izmēriet pēdu garumu, bet pēc tam piecelieties un izdariet to pašu. Ja, atrodoties stāvus pozīcijā, jūsu pēdas ir par 6 milimetriem garākas nekā tad, kad jūs sēžat, tas norāda, ka jums, iespējams, ir plakanā pēda, kura vērta uz iekšpusi. Savukārt, ja mērījumi ir aptuveni vienādi, visticamāk, jūsu pēdai ir augsts un stingrs izliekums, bet normālai pēdai mērījumi parasti ir kaut kur starp abiem iepriekš minētajiem.

Ja vēlaties iegādāties apavus sportam, jums jāņem vērā, ka ir pieejami vairāki to veidi:

 • Polsterētie. Tie parasti paredzēti cilvēkiem, kuru pēdas ir ar augstu izliekumu. Lai to kompensētu, apavu vidusdaļā ir polsterējums. Zoles parasti ir vairāk vai mazāk izliektas, lai stabilizētu gaitu.
 • Apavi, kas nepieciešami gaitas regulēšanai. Tādi parasti nepieciešami cilvēkiem, kuriem ir plakanā pēda. Šādi sporta apavi ir taisnas formas un ar stingru zoli.
 • Sporta apavi stabilitātei. Šos apavus nēsā cilvēki ar normālām pēdām, kurām nav izteiktu izliekumu. Tiesa gan, pašiem apaviem ir neliels izliekums, taču zole ir mīkstāka.

Kā lai zina, kurus apavus izvēlēties?

Kad nākamreiz dosities uz veikalu iegādāties sporta apavus, esiet gatavi tur pavadīt vairāk nekā 10 minūtes, jo ideāli piemērotu apavu atrašana prasa laiku. Nekautrējieties jautāt padomu un palīdzību pārdevējiem, viņu uzdevums ir konsultēt pircējus.

Uz veikalu ieteicams doties pēcpusdienā vai vakarā, kad pēdas ir mazliet pietūkušas. Tā jūs nenopirksit apavus, kas ir par mazu. Kājās ieteicams vilkt tāda biezuma zeķes, kādas nēsājat, kad sportojat. Neiespringstiet uz apavu izmēru, jo, atkarībā no zīmola, tie var atšķirties. Noskaidro savu izmēru un pērc internetā:

http://220.lv/lv/apgerbi_apavi_aksesuari

Apaviem jābūt tādiem, lai tie pietiekami stingri piegultu kājai, taču nespiestu. Pārliecinieties, ka purngals ir brīvs, lai tas netraucē kustināt kāju pirkstus. Pārbaudiet, vai vajadzības gadījumā ir iespējams nomainīt apavu iekšējās zolītes.

Runājot par apaviem atpūtai, šeit primārais nosacījums ir ērtība un funkcionalitāte. Izvēlaties tādas kurpes, kedas, botas u.c. veida apavus, kas ļauj jums brīvi iet, skriet un darīt citas lietas.

Apavi sportam un atpūtai mūsdienās ir pieejami ne tikai lielveikalos, bet arī interneta veikalos, turklāt nereti par zemākām cenām, tādēļ, ja jūs esat pilnībā pārliecināti par savu izvēli, apavu iegādi iespējams veikt arī internetā.


RSS RSS

 • Uzzini kādas riepas nepieciešamas ziemai
  Auto allaž jābūt teicamā stāvoklī, lai Jūs neapdraudētu pats sevi un apkārtējos. Riepu centra speciālisti gatavi palīdzēt katram savam klientam, lai maksimāli pielāgotu vajadzīgās riepas braukšanas veidam un attiecīgajam auto. Jūs droši varat arī iepazīties ar cita veida pakalpojumiem, kas noder visiem, kam svarīgs ļoti kvalitatīvs apkalpošanas serviss un īp […]
 • Kā strādāt no mājām, un ko darīt, ja naudas pietrūkst?
  Lai cik ļoti to nevēlētos un censtos ietaupīt ik mēnesi, tomēr dažreiz gadās tā, ka naudas pietrūkst. Kādu nedēļas nogali gribētu doties uz SPA, pasēdēt ar draugiem kādā pirtiņā lauku mājās, nopirkt jaunu kleitu vai aizbraukt uz pāris dienām uz Parīzi – naudas šādām lietām pietrūkst. Tā nu tas ir. Labi, varbūt uz Parīzi braukt […]
 • Izvēlieties atbilstošāko apdrošināšanu
  Visiem zināms, ka ir nereāli daudzi cilvēki, kas izvēlas šos konkrētos pakalpojumus, tādēļ ir iespējams izvēlēties dažādas kompānijas, kas tos piedāvā. Katru apdrošināšanas polisi ievērojama daļa cilvēku biežāk noformē internetā, ietaupot savu brīvo laiku. Paralēli OCTA primārajai apdrošināšanai būtu vēlams izraudzīties vēl ko, tomēr to izvēlas pats klients. […]