Vienīgais, kas stāv starp tevi un motociklu vasaru – nepieciešama a kategorija!

nepieciešama a kategorija

Kuram gan nav bijis sapnis par traukšanos vasarā dzelzs rumaka mugurā? Braukšanā ar motociklu ir kāda nesaprotama romantika, ko saproti tikai tad, kad patiešām izjūti mirkli un laidies pa šoseju, vējam plivinot apģērbu! Arī tu vari šogad būt daļa no motociklu vasaras, un tev vēl tikai jāizpilda viens mājasdarbs – nepieciešama a kategorija!

 Bieži vien ērti sēžot savos automobiļos nemaz nenojaušam, ka braukšana ar motociklu nebūt nav nekāds apgrūtinājums. Tieši otrādi – tas ir pavisam cits veids, kā palūkoties uz satiksmi un pārvietošanos (daudzi motobraucēji piekritīs, ka tas ir daudz aizraujošāk)! Tomēr uzmanies – atliek vien reizi uzsēsties dzelzs zirga mugurā, lai saslimtu ar motobraucēju bacili, kas visvairāk virmo gaisā tieši Latvijas vasarās un neļaus tev pavadīt nevienu nedēļas nogali nedodoties kādā izbraucienā. Esam tevi brīdinājuši!

 Ja esi gatavs saslimt ar motobraukšanu, tad tev pirms tam jāpameklē īstā autoskola, kurā saņemt a kategoriju. Īstā autoskola spēs tev paskaidrot smalkākās nianses, kas atšķir moto braukšanu no auto braukšanas, lieki nepiesārņojot tev galvu, ja a kategoriju vēlies iegūt papildus savām autobraucēja vadītāja tiesībām. Tieši šis risinājums jau esošajiem autovadītājiem daļai autoskolu izrādās pārāk liels izaicinājums – mācību programmai nevajadzētu atkārtoties un pārāk daudz laika veltīt jau esošo auto braucēju zināšanu malšanai no jauna, tā vietā vajadzētu pastiprināti koncentrēties tieši uz atšķirībām, vadot motociklu (jo tādu ir ne mazums).

Piedevām ceļu satiksmes noteikumu teorētiskajām atšķirībām, ļoti svarīgi ir moto skolas praktiskās braukšanas instruktori. Visbiežāk šo darbiņu veic cilvēki, kas ir moto braucēji ar visu sirdi un dvēseli. Moto apmācību gadījumā sazināties ar instruktoru tikai caur rāciju ķiverē, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai jau no paša sākuma starp instruktoriem un apmācāmo izveidotos ciešs kontakts, kas palīdzēs izvairīties no bīstamām situācijām uzsākot pirmos braucienus ceļu satiksmē.

Izvēloties īsto moto apmācību skolu, būtu ļoti svarīgi saprast, cik pieredzējuši ir pasniedzēji un instruktori. To parasti ļoti labi var noskaidrot ieejot kādā no moto braukšanas entuziastu forumiem un gluži vienkārši apvaicājoties par citu pieredzi. Tā kā Latvijas moto braucēju komūna ir visai draudzīga un atbalstoša, ātri vien noskaidrosi, kuras ir tās vietas, no kurām vajadzētu izvairīties, un kuras ir vietas, kur sagaidīt draudzīgu attieksmi un profesionālu apmācību.

Atceries, ka moto vasara nav nemaz tik tālu – jāsāk rīkoties jau tagad. Tiekamies uz ceļiem!


RSS RSS

  • 3 padomi drošākiem treniņiem
    Pareizi izpildīti treniņi spēj paveikt neticamas lietas – samazināt iekaisumu, sirds slimību un sirdstriekas risku, uzlabot smadzeņu darbību, kā arī garīgo veselību kopumā. Diemžēl, ne visi cilvēki trenējas un vingro pareizi, kā rezultātā nereti gūst traumas, sākot ar sastieptu muskuli vai izgrieztu potīti, beidzot pat ar locītavas dislokāciju. Vairums no šī […]
  • Ne visi ir piemēroti ģimnāzijām, bet ģimnāzijas ir piemērotas visiem
    Kad sākumskolas izglītība jau iegūta, pārkāptas pirmās klases arī pamatskolā, varbūt pat jau izvirzījušās vēlmes saistībā ar nākotnes profesiju, kas prasa precīzas un eksaktas zināšanas, tiek meklētas alternatīvas vispārējai vidējajai izglītībai un skatiens tiek vērsts ģimnāziju virzienā. Sākumā tās šķiet biedējošas un neaizsniedzamas, tomēr ieskatoties dziļ […]
  • Kāpēc vajadzētu nomainīt logus?
    Visa veida logi jebkurā situācijā ir svarīga daļa no Jūsu mājokļa, jo tie visi galvenokārt ir atbildīgi par konkrētās mājas iemītnieku prieku un komfortu. PVC tipa logi arī tiek piedāvāti atšķirīgos stilos, jo būtiski atšķiras to rāmju forma, izmēri un citas nianses. Vēl liela privilēģija ir rāmja konkrētās krāsas izvēle, jo tā būs izdevība, kā […]